head

Aj pri prekonaní vážneho ochorenia môže očista čreva pomôcť │Očista čreva podomácky

Zuzana Pálová hľadala riešenia na internete, takto objavila kúru na očistu čreva.
Zuzana Pálová hľadala riešenia na internete, takto objavila kúru na očistu čreva.
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Očista čriev

Pokiaľ niekto, tak Zuzana Pálova vie presne, čoho je schopná kúra na očistu čriev. Táto žena urobí všetko pre svoje uzdravenie, a nielen rozpráva o tom. I napriek tomu, že musí žiť s vážnym ochorením, ani na minútu nestratila svoj optimizmus a pozitívne myslenie.

Okamžite som si všimla, že neprejavujete sebaľútosť.

Nepripúšťam si chorobu, radšej sústredím svoju energiu na vyliečenie. S jedným ochorením, so zlatou žilou, sa trápim už od roku 1992, s druhým - rakovinou prsníka - od roku 2016.

25 rokov je dlhá doba. Predpokladám, že neustály boj Vás duševne poznačil.

Teraz to už celkom dobre znášam. Pred časom mi spôsoboval chronický zápal zlatej žily nemalé problémy, ale to najťažšie prišlo po operácii. V tom čase boli operačné zákroky ešte na inej úrovni, ako teraz, a bohužiaľ, operácia nebola úspešná. Návšteva toalety mi spôsobovala problémy a začala som pociťovať úzkosť. Potom som už mala strach z návštevy toalety, čoho výsledkom bola chronická zápcha.

Čo vyvolalo ochorenie?

Pravdepodobne mám na chorobu nábeh. Prvé dieťa som porodila ako 21 ročná, už vtedy sa objavila zlatá žila. Bola som mladá a nikdy predtým som o niečom podobnom nepočula. Druhým pôrodom sa situácia zhoršila. Nakoniec som v roku 1992 podstúpila operáciu.

Spomínali Ste, že operácia nebola úspešná.

Na jednej strane sa nepodarila, na druhej strane ani nevyriešila moje problémy. Po desiatich rokoch ma sužovali záchvaty - akútne bolesti zlatej žily, príznaky sa objavovali postupne. Stalo sa, že stvrdnutú stolicu v mojich črevách chceli odstrániť operačným zákrokom.

Veľmi otvorene rozprávate o svojich problémoch.

Nebolo to vždy tak. Ľudia sa tejto téme vyhýbajú, pokladá sa do dnešného dňa za tabuizovanú. Ani v rámci rodiny nie je zvykom rozprávať sa na túto tému. Ako keby k nám naše črevá nepatrili.

Po záchvate bolesti zlatej žily prišla myšlienka na očistnú kúru čreva?

Neskákala som od radosti ani pri jednej návšteve proktologickej ambulancie. Chcela som sa vyhnúť ďalšiemu drastickému zákroku, a nejakým spôsobom si pomôcť sama. V roku 2013 som začala hľadať riešenia na internete, takto som objavila kúru na očistu čriev Clean Inside .

Aké Ste mali očakávania?

Proktológ mi povedal, že mi pomôže hocičo, čo podnieti a uľahčí vyprázdňovanie. Použitie vlákniny Clean Inside spolu s čajom Slim Tea prináša požadovaný účinok, a po prvom týždni užívania sa už ukazovali jasné výsledky. Zároveň som ale pociťovala aj duševnú úľavu, pocit úzkosti sa zmiernil. Od roku 2013 vykonávam kúru na očistu čriev každé tri mesiace, od vlaňajšieho decembra spolu s detoxikačnou kúrou.

Po očiste čriev Ste pociťovali aj potrebu detoxikácie?

V roku 2016 mi diagnostikovali rakovinu prsníka. Zrútil sa mi svet, keď objavili fľaky aj na pečeni, a pľúcach. Našťastie nešlo o metastázy, tieto zmeny sa neskôr ukázali ako neškodné. Absolvovala som ožarovanie a po ňom som chcela proste očistiť svoj organizmus od jedovatých látok. Pustila som sa do kúry na očistu čriev a detoxikačnej kúry naraz. Možno práve tomu vďačím za to, že po ožarovaní som nepociťovala silnú nevoľnosť, narastala mi chuť do jedla, priberala som na váhe a aj môj krvný obraz bol dokonalý. Môj domáci lekár odobril tiež tento postup a ja sa cítim výborne. V rámci rodiny dostávam len podporu, čo sa mojej voľby týka, a stalo sa, že kúry som dostala od nich ako darček.


Pravidelné čistenie čriev pre zdravie

Čistenie čriev sa odporúča  každému, minimálne dvakrát do roka, ale možno ho vykonávať aj častejšie, aby si organizmus vydýchol, a mohol účinnejšie bojovať proti ochoreniam. Očista čriev doma je tiež jedným zo spôsobov, ktoré pomáhajú.

Nestačí sa iba vonkajšia hygiena

Naše telo ošetrujeme a chránime rôznymi prípravkami. Každý deň sa umývame, umývame si zuby, používame zábaly na vlasy a pleť, pokožku hydratujeme rôznymi krémami a ešte by sme mohli ďalej menovať.

Vnútorná čistota nášho organizmu však ešte pre mnohých nie je taká dôležitá, pritom pravidelná a účinná očista čreva zohráva úlohu nielen v prevencii a v odstránení nepríjemných príznakov, ale aj pri liečbe závažnejších ochorení.

Očista čreva pomáha zachovať telesné aj duševné zdravie a vyhnúť sa ochoreniam. Pokiaľ nemáme žiadne problémy, preventívne, avšak aj v prípade, že sa už nepríjemné príznaky objavia, v záujme ich odstránenia. Niekomu vyhovuje očista čriev slanou vodou, niekto preferuje čaj na očistu čriev,možností je neúrekom. Nie každá je však vyhovujúca a zdravá.

Prečo je očista čreva nepostrádateľná?   

Toxické látky z potravín prijímaných do organizmu, a časť odpadových látok, vznikajúcich počas trávenia, sa hromadia v hrubom čreve.

Teoreticky by sa organizmus mal vedieť vysporiadať s toxickými látkami, napokon to je dôležité pre jeho zdravé fungovanie, avšak v dnešnom svete sa stretávame s toľkými jedovatými látkami, že sa bez podpory von z organizmu nevedia vylúčiť.

Pokiaľ sa tieto usádzajú v tráviacej sústave, v prvom rade na sliznici črevných stien, z dlhodobého hľadiska to spôsobuje poruchu činnosti čreva. Živiny sa nevedia adekvátne zužitkovať, naruší sa rovnováha črevnej flóry, čím je bezprostredne ovplyvnená aj funkcia imunitného systému. Práve preto sa vplyvom čistenia hrubého čreva výrazne zlepší obranyschopnosť nášho organizmu.

 

via GIPHY

S očistou čreva začnite ešte pred objavením príznakov

Očista čreva napomáha prevencii nepríjemných príznakov, ktoré môže hromadenie toxických a odpadových látok vyvolať, ako aj v zmiernení príznakov alebo pri ich odstránení. Na očistu čreva myslime v každom prípade pri chronickej hnačky, alebo zápche, pri opakovanom nadúvaní, zápachu z úst, v prípade vyrážok, pri častých bolestiach brucha, poruchách koncentrácie, zlej nálade, skleslosti, alebo bezdôvodnej únave.
Čistenie čreva sa odporúča aj vtedy, keď trpíme často infekčnými ochoreniami, ako napríklad chrípka, prechladnutie, kožné infekcie, nádcha, alebo alergia, pretože očistou čreva sa vylúčia toxické látky a tým sa posilní aj imunitný systém.

Účinná aj proti parazitom

Keď sa nám v organizme nahromadia a usadia toxické a odpadové látky, živiny sa nedokážu správne vstrebávať a zúžitkovať, čo môže viesť k nedostatku živín. Podobný účinok, ako toxické látky, majú aj parazity ukrývajúce sa v odpadových látkach v hrubom čreve, ktoré oberajú organizmus o živiny a spôsobujú stavy z nedostatku, navyše v rámci svojho metabolizmu produkujú toxické látky. Očista čreva pôsobí aj proti nim: okrem toho, že upraví trávenie, vypudí aj parazity z organizmu. Tieto môžu byť jedným z dôvodov vzniku nádorov, očista čreva znižuje aj riziko vzniku rakoviny hrubého čreva.

Čo je najlepšie na očistu čreva?

Na vykonanie očisty čreva si zvoľme výlučne kvalitné programy na očistu čriev. K tomu potrebujeme mať na zreteli niekoľko dôležitých hľadísk. Vyberme si komplexnú kúru na očistu čreva, ktorá sa okrem očisty čreva postará aj o detoxikáciu, náhradu živín, obnovenie črevnej flóry, ako aj odstránenie parazitov.


Čistenie čreva: aby sme mali krajší výzor

Občasná očista čreva obnoví aj náš zovňajšok

Očistu čreva môžeme vykonať ak pre krajší zovňajšok. Dôkladné “upratovanie” zvnútra zabezpečí žiarivú pokožku, oživí vlasy, veď očista čreva odstráni stavy nedostatku, spôsobené zlým metabolizmom.

Očista čriev doma

Pokiaľ i napriek tomu, že robíme všetko pre našu krásu, máme matnú pokožku, lámavé vlasy, nadišiel čas vykonať očistu čreva. Urobiť všetko pre krásu neznamená samozrejme iba kvalitné kozmetické prípravky bez chemikálií, ale aj na správnu výživu nášho organizmu.

Nadarmo však budeme konzumovať jedlá bohaté na živiny, keď stopové prvky a vitamíny, nepostrádateľné pre náš organizmus nedosiahnu svoj cieľ, pretože ich adekvátnemu vstrebávaniu bránia v črevách usadené toxické a odpadové látky. V podstate sa takto ochudobňujeme o také živiny, ktoré sú nepostrádateľné pre naše telo, preto môžu nastať stavy nedostatku.

Telo nám naznačuje

Vonkajšími prejavmi nahromadených toxických a odpadových látok v tele a unavenej tráviacej sústavy sú problémová, aknózna, zapálená, alebo sinavá, či matná pokožka, lámané, riedke vlasy bez lesku, lámavé nechty, v závažnejších prípadoch rôzne hubové ochorenia a infekcie kože.

Náš organizmus je zamorovaný syntetickými potravinovými prísadami a umelými základnými surovinami. Spolu so zeleninou a ovocím, ktorými chceme prospieť zdraviu prijímame aj pesticídy, kravským mliekom prijímame aj antibiotiká a hormóny. Toxíny sa však dostávajú do nášho organizmu nielen prostredníctvom potravy, myslime aj na vzrastajúce znečistenie životného prostredia, prípadne na rôzne čistiace prostriedky.

Okrem vyššie uvedených nepríjemných kožných a vlasových príznakov programom na očistu čreva môžeme zabrániť aj závažnejším zdravotným problémom, resp. môžeme prinavrátiť rovnováhu fungovania organizmu.

Očista čreva upravuje látkovú výmenu. Pomocou nej je možné odstrániť stavy z nedostatku, spôsobené zlým metabolizmom, a následne vznikajúce ťažkosti. Toxické a odpadové látky, nahromadené v hrubom čreve, narušia rovnováhu črevnej flóry, bezprostredne ovplyvňujúcu fungovanie imunitného systému, avšak dôkladná očista čreva prispeje aj k rozmnožovaniu prospešných probiotických baktérií, ktoré tvoria črevnú flóru a tým aj k správnemu fungovaniu črevnej flóry.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu