Naši odborníci: Dr. Attila Olajos
Internista, gastroenterológ, všeobecný lekár

Dr. Attila Olajos

O dietetiku a vedu o výžive som sa zaujímal už od detstva. Významnú úlohu v tom zohrala aj skutočnosť, že moji rodičia boli lekári: matka pracovala ako detská lekárka - internistka, otec bol gynekológom - pôrodníkom a onkológ zameraný na výskum rakoviny. Svoje vedomosti využívam denne, neustále sledujem pozorne aktuálne výskumy, odbornú literatúru, popri tom sa pravidelne zúčastňujem vedeckých konferencií, aby som vedel podať najčerstvejšie informácie tým, ktorí na na mňa obrátia s problémom. Som presvedčený, že správna výživa, šport, výdatný a kľudný spánok a duševná rovnováha spolu prispievajú k udržaniu optimálneho zdravia.

Myslím si, že lekári budúcnosti nebudú predpisovať lieky, ale nasmerujú pacientovu pozornosť smerom k diéte a pravidelnému pohybu. Pokiaľ  lekári nebudú odborníkmi na výživu, tak odborníci na výživu sa stanú novými lekármi. Je to obrovská výzva, ale myslím si, že všeobecní lekári v spolupráci s odborníkmi na výživu budú vedieť v budúcnosti ukázať ten správny smer pacientom.  

Diskusné príspevky

Najnovšie články

K inej téme

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu