head

“Detoxikačná kúra mi pomohla v boji proti chudokrvnosti”

“Detoxikačná kúra mi pomohla v boji proti chudokrvnosti”
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Detoxikačný program

Bianku Kajtorovú dlhý čas sužovala chudokrvnosť spôsobená nedostatkom železa, ale prípravky na doplnenie železa nepomohli. Keďže zároveň mala aj problémy s trávením, rozhodla sa, že namiesto medikamentóznej liečby vyhľadá skôr alternatívne riešenie. Vykonanie najlepšej detoxikačnej kúry a kúry na očistu čriev malo výrazný vplyv na jej stav.

Na aké problémy Ste hľadali riešenie?

Už pred rokmi sa u mňa objavil nedostatok železa, vplyvom ktorého som bola neustále unavená a mala som čierne kruhy pod očami. Keďže nekonzumujem mäso, lekári mali podozrenie, že práve to je dôvodom môjho stavu. Užívala som prípravky na doplnenie železa, okrem iného aj rôzne výživové doplnky som skúšala, ale žiaden nebol veľmi účinný.

Vtedy Ste sa rozhodli pre detoxikačnú kúru?

Áno. Pozorne som si preštudovala, ako by som mohla sebe pomôcť a súčasné použitie detoxikačnej kúry a kúry na očistu čriev sa mi zdalo byť  najefektívnejšie. Na jednej strane očistí črevá a na druhej strane odstráni parazity. Dočítala som sa, že parazity sú schopné oberať nás o živiny, takže je možné, že ich prítomnosť spôsobila nedostatok železa u mňa.

Predtým Ste neuvažovali o parazitoch?

Ja som skôr predpokladala tráviace problémy. Konzumujem často chlieb a cestoviny, čo nie je najlepšie. Popri tom ale konzumujem veľa vlákniny, predsa som mávala často zápchu. Pritom som zaviedla aj osvedčené triky: jedla som sušené slivky, lekvár z tamarindu, ktorý podporuje pohyb čriev. Kupovala som rôzne čaje na prečistenie čriev, ktoré ale spôsobovali hnačku.

O parazitoch je všeobecne málo počuť.

Neradi o nich ľudia hovoria, ešte stále je to tabuizovaná téma. Pokiaľ sa spomenie táto možnosť, mnohí sa ohradia tvrdiac, že oni parazitov určite nemajú.

Konzultovali Ste použitie detoxikačnej kúry so svojím očetrujúcim lekárom?

Nie. Moja skúsenosť je taká, že bežné lekárstvo odmieta alternatívne terapie a dištancuje sa od prírodných veci. Pravdepodobne ani farmaceutický priemysel nemá takýto záujem. Sama som sa do toho pustila.

Ako dlho trvala kúra?

Absolvovala som trojmesačnú detoxikačnú kúru Toxi Clean spolu s Clean Inside programom. Vláknina Clean Inside mi pomohla vyčistiť črevá, vďaka nápoju Slim Tea som sa zbavila zápchy. Medzi jednotlivými kúrami som držala 5 dňovú prestávku. Mala som zlé chvíle, ba čo viac, ocitla som sa na dne, ale nevzdala som to. Predpokladám, že kvôli uvoľňovaniu toxínov som sa necítila občas dobre, ale toto je už minulosť. Celú kúru som absolvovala spolu s partnerom a so svokrou. Keďže žijeme v jednej domácnosti, pokladali sme za dôležité pustiť sa do toho všetci naraz, čím sme predišli možnosti nakaziť sa parazitmi navzájom.

Ako sa teraz cítite?

Detoxikačná kúra mi pomohla zbaviť sa chudokrvnosti. Stavy únavy síce celkom nezmizli, ale mám omnoho viac energie. Návšteva toalety mi nespôsobuje problémy, aj tu je stav v poriadku. Moje laboratórne výsledky sa zlepšili, naviac zmizli aj čierne kruhy spod očí. Vo všeobecnosti sa cítim omnoho lepšie, plánujem, že v januári sa pustím do štvrtej detoxikačnej kúry. Každému môžem len odporučiť, aby sa do toho pustili.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu