head

Humínová kyselina - Liečivé účinky prírodného rastlinného lieku

Liečivé účinky humínovej kyseliny sú všestranné
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Detoxikačný program

Posilňuje imunitný systém, prispieva k detoxikácii, eliminuje tráviace poruchy - mohli by sme ešte pokračovať o pozitívach humínovej kyseliny. Táto účinná látka prírodného pôvodu dokáže viac, ako by sme si mysleli.

Slabý imunitný systém, telo zaťažené toxínmi, tráviace poruchy: tri také problémy, ktoré postihujú ľudí modernej doby. Zoznam nie je úplný, avšak aby nebol ešte dlhší, oplatí sa začať konzumovať humínovú kyselinu.

Čo je humínová kyselina?

Humínová kyselina je prírodná, biologicky aktívna zlúčenina, ktorá sa získava z rastlinného sedimentu (zvyčajne z rašeliny). Obsahuje rôzne druhy minerálov, životne dôležitých, v ľahko využiteľnej forme. Vedeli to dobre už aj v starovekej Číne, kde sa používala a používa ako liek až dodnes. A nie náhodou, nakoľko humínová kyselina má naozaj široké použitie, čo sa týka ochrany zdravia a prevencie pred ochoreniami.

Na čo je dobrá humínová kyselina?

Humínová kyselina v organizme produkuje dvojaký účinok: jedna časť sa vstrebáva do organizmu, má antibakteriálne (baktericídne, preto je často nazývaná ako prírodné antibiotikum), virucidné (antivírusové), fungicídne (proti plesniam), detoxikačné a imunostimulačné účinky. Druhá časť naopak zotrváva v črevnom trakte, vytvárajúc tenkú gélovitú vrstvu na sliznici, čím poskytuje ochranu proti infekciám a toxickým látkam. Ďalšou silnou stránkou humínovej kyseliny je to, že je schopná zvyšovať účinnosť tráviacich enzýmov, odstrániť tak rôzne tráviace ťažkosti. Gélový účinok v prípade črevných klkov, alebo poranení, či zápalu sliznice čreva (napr. uclerózna kolitída, Crohnova choroba) podporuje procesy regenerácie, znižuje chorobné impulzy pôsobiace na periférne nervy nachádzajúce sa v čreve, čím sa eliminuje bolesť a upraví sa pohyb čriev. Zabraňuje premnoženiu patogénnych baktérií v tráviacom trakte, čím podporuje činnosť črevnej flóry a chráni jej rovnováhu.

Silná detoxikácia

Humínová kyselina je schopná jedinečným spôsobom viazať a odstrániť z organizmu nahromadené toxické látky. Vďaka chemickému zloženiu je humínová kyselina schopná reakcie prakticky s každou zlúčeninou: s nahromadenými toxickými látkami, ktoré sa do organizmu dostali ožarovaním, s toxickými ťažkými kovmi, ktoré sa zhromažďujú v črevách, v mozgu a v iných tkanivách, a vytvára nerozpustnú väzbu, ktorú následne odstráni z organizmu. Dobre poslúži pre ľudí, konzumujúcich znečistenú podzemnú vodu, jedlá plné prídavných látok, dýchajúcich znečistený mestský vzduch, cigaretový dym, a stretávajúcich sa denne s rôznymi chemikáliami. Detoxikuje pečeň a napomáha jej regenerácii.

Účinne podporuje imunitu

Humínová kyselina, ako silný antioxidant, s veľkou účinnosťou viaže voľné radikály, ktoré sa vytvárajú v organizme a spôsobujú mnohé ochorenia. Premnoženie voľných radikálov môže súvisieť s rakovinovými zmenami, s kardio - vaskulárnymi ochoreniami, so zápalovými procesmi, ako aj so starnutím pokožky. Nakoľko oslabujú imunitný systém, voľné radikály prispievajú nepriamo k mnohým chorobným procesom prebiehajúcim v organizme. Humínová kyselina podporuje činnosť imunitného systému, zvyšuje produkciu protilátok a upravuje aktivitu bielych krviniek.

Udržuje mladosť

Podľa niektorých výskumov humínová kyselina zvyšuje kapacitu prenosu kyslíka červených krviniek, čím zlepšuje celkový pocit pohody a zvyšuje životnú silu. Nakoľko odstraňuje nedostatok stopových prvkov - zabezpečuje príjem optimálneho množstva vláknin pre organizmus - udržuje náš zovňajšok mladistvým, znižuje stres (ovplyvňuje účinok adrenalínu a noradrenalínu - stresového hormónu, produkovaného nadobličkami), ktorý je pôvodcom mnohých ochorení. Jej vlastnosti - omladzujúce pokožku - ďalej posilňuje jej účinok proti voľným radikálom.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu