head

Aj pri zdolaní vážneho ochorenia môže očista čreva pomôcť.

Zuzana Pálová
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia

Google+
Téma: Očista čriev

Pokiaľ niekto, tak Zuzana Pálova vie presne, čoho je schopná kúra na očistu čriev. Táto žena urobí všetko pre svoje uzdravenie, a nielen rozpráva o tom. I napriek tomu, že musí žiť s vážnym ochorením, ani na minútu nestratila svoj optimizmus a pozitívne myslenie.

Okamžite som si všimla, že neprejavujete sebaľútosť.

Nepripúšťam si chorobu, radšej sústredím svoju energiu na vyliečenie. S jedným ochorením, so zlatou žilou, sa trápim už od roku 1992, s druhým - rakovinou prsníka - od roku 2016.

25 rokov je dlhá doba. Predpokladám, že neustály boj Vás duševne poznačil.

Teraz to už celkom dobre znášam. Pred časom mi spôsoboval chronický zápal zlatej žily nemalé problémy, ale to najťažšie prišlo po operácii. V tom čase boli operačné zákroky ešte na inej úrovni, ako teraz, a bohužiaľ, operácia nebola úspešná. Návšteva toalety mi spôsobovala problémy a začala som pociťovať uzkosť. Potom sa už mala strach z návštevy toalety, čoho výsledkom bola chronická zápcha.

Čo vyvolalo ochorenie?

Pravdepodobne mám na chorobu nábeh. Prvé dieťa som porodila ako 21 ročná, už vtedy sa objavila zlatá žila. Bola som mladá a nikdy predtým som o niečom podobnom. Druhým pôrodom sa situácia zhoršila. Nakoniec som v roku 1992 podstúpila operáciu.

Spomínali Ste, že operácia nebola úspešná.

Na jednej strane sa nepodarila, na druhej strane ani nevyriešila moje problémy. Po desiatich rokoch ma sužovali záchvaty - akútne bolesti zlatej žily, príznaky sa objavovali postupne. Stalo sa, že stvrdnutú stolicu v mojich črevách chceli odstrániť operačným zákrokom.

Veľmi otvorene rozprávate o svojich problémoch.

Nebolo to vždy tak. Ľudia sa tejto téme vyhýbajú, pokladá sa do dnešného dňa za tabuizovanú. Ani v rámci rodiny nie je zvykom rozprávať sa na túto tému. Ako keby k nám naše črevá nepatrili.

Po záchvate bolesti zlatej žily prišla myšlienka na očistnú kúru čreva?

Neskákala som od radosti ani pri jednej návšteve proktologickej ambulancie. Chcela som sa vyhnúť ďalšiemu drastickému zákroku, a nejakým spôsobom si pomôcť sama. V roku 2013 som začala hľadať riešenia na internete, takto som objavila kúru na očistu čriev Clean Inside .

Aké Ste mali očakávania?

Proktológ mi povedal, že mi pomôže hocičo, čo podnieti a uľahčí vyprázdňovanie. Použitie vlákniny Clean Inside spolu s čajom Slim Tea prináša požadovaný účinok, a po prvom týždni užívania sa už ukazovali jasné výsledky. Zároveň som ale pociťovala aj duševnú úľavu, pocit úzkosti sa zmiernil. Od roku 2013 vykonávam kúru na očistu čriev každé tri mesiace, od vlaňajšieho decembra spolu s detoxikačnou kúrou.

Po očiste čriev Ste pociťovali aj potrebu detoxikácie?

V roku 2016 mi diagnostikovali rakovinu prsníka. Zrútil sa mi svet, keď objavili fľaky aj na pečeni, a pľúcach. Našťastie nešlo o metastázy, tieto zmeny sa neskôr ukázali ako neškodné. Absolvovala som ožarovanie a po ňom som chcela proste očistiť svoj organizmus od jedovatých látok. Pustila som sa do kúry na očistu čriev a detoxikačnej kúry naraz. Možno práve tomu vďačím za to, že po ožarovaní som nepociťovala silnú nevoľnosť, narastala mi chuť do jedla, priberala som na váhe a aj môj krvný obraz bol dokonalý. Môj domáci lekár odobril tiež tento postup a ja sa cítim výborne. V rámci rodiny dostávam len podporu, čo sa mojej voľby týka, a stalo sa, že kúry som dostala od nich ako darček.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu