head

Toto sú 3 najlepšie metódy doplnenia vitamínov na konci zimy!

Jednoduché a účinné doplnenie vitamínov na konci zimy!
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca

Google+
Téma: Zdravie

Odožeňte jarnú únavu, doplňte si energiu a čakajte jar zdraví! Toto sú najchutnejšie metódy  doplnenia vitamínov na konci zimy!

V marci môžeme ešte ľahko prechladnúť, a ani sneženie nie je zriedkavé. Aby sme mohli pravú jar privítať zdraví a v dobrej forme, konzumujme nasledovné jedlá a nápoje!

Chutná vitamínová bomba: Ovocné smoothie

Smoothie je jedným z najchutnejších a najjednoduchších foriem doplnenia vitamínov. Môžeme si ho ľahko pripraviť, a iba naša fantázia a chute môžu ovplyvniť, aké smoothie sa na náš stôl dostane. Do  mixéru vložme 1 banán bohatý a vitamíny B a K, vytlačme do neho šťavu z ½ citróna bohatého na vitamín C, pridajme 1 pomaranč na posilnenie imunity, 1 hrušku s obsahom draslíka a 1 jablko na ochranu zdravia. To všetko zrieďme rastlinným mliekom  – kokosovým, mandľový, prípadne ryžový mliekom - dôkladne premiešajme a vrch posypme škoricou! Toto smoothie podporuje trávenie, je chutnou formou doplnenia vitamínov na konci zimy, a keď ho budeme piť na raňajky, doplní nás energiou na celé doobedie.

Zeleninový šalát na posilnenie imunity a skrášlenie pokožky

Na konci zimy sme unavenejší, aj naša pleť je vyblednutejšia, problematickejšia. Nakoľko naše stravovanie vo veľkej miere ovplyvňuje náš celkový zdravotný stav, odolnosť imunitného systému  a aj kvalitu našej pokožky, veľa môžeme urobiť už aj tým, ak si dôkladne vyberieme, čo sa dostane na náš stôl. Namiesto klasickej prílohy – zemiaky, ryža – si pripravme zeleninový šalát, čím necháme vydýchnuť aj svojmu črevnému traktu! 3 stonky anglického zeleru, 1 viazaničku reďkoviek a mrkvu, bohatú na karotén a vitamín A, nakrájajme na kocky, pridajme rukolu bohatú na vitamín K, šalát posypme pšeničnými klíčkami, pokropme bio balzamikovým octom a naše jedlo na posilnenie imunity, skrášlenie pokožky a doplnenie vitamínov je hotové!

Detoxikácia pšeničnou trávou

Okrem zdravej výživy nezabúdajme ani na detoxikáciu. Ovocie a zelenina pomáhajú pri očiste čriev, posilnení imunitného systému, počas detoxikácie si zase môžeme očistiť organizmus od usadených toxických látok. Pšeničná tráva je výborným detoxikantom a alkalizátorom. Keď ju zamiešame do ovocnej šťavy, získame vynikajúci ranný nápoj. Prečisťujúca pšeničná tráva je bohatá na vitamíny C a B, vápnik, je výbornou alternatívou na doplnenie vitamínov v zime, a ani ploché brucho nebude vzdialeným snom, ak ju budeme konzumovať pravidelne. Pšeničná tráva je silným antioxidantom, posilňuje imunitný systém. Pokiaľ chceme detoxikovať skutočne účinne, je dobré urobiť si taký kompletný detoxikačný program, ktorý obsahuje aj melivo pšeničnej trávy.

Zdroj:

https://www.webmd.com/food-recipes/antioxidants-your-immune-system-super-foods-optimal-health

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu