head

Aloe vera - 5 priaznivých účinkov na naše zdravie | Použitie Aloe Vera

Priaznivé účinky Aloe vera sú nespočetné
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Superpotraviny

V súčasnej dobe prežíva Aloe Vera svoju renesanciu, čo nie je náhoda: táto výnimočná rastlina je pravou superpotravinou, ktorú možno využiť na liečenie najrôznejších príznakov, navyše môže byť vynikajúcim pomocníkom pri zachovaní našej krásy.

Aj keď väčšiu časť Aloe vera tvorí voda, je bohatou zásobárňou vitamínov, minerálnych látok, aminokyselín a enzýmov. Priaznivé účinky Aloe vera na organizmus sú tak nespočetné, že vymenovať ich všetky by bolo ťažké. Aloe vera obsahuje vitamíny A, C, B1, B2, B6, B12, kyselinu listovú, fenoly, minerály, enzýmy, aminokyseliny a antioxidanty.

1. Detoxikuje

Vďaka svojim antrachinónom je Aloe vera jedným z nejlepších prírodných prostriedkov detoxikácie organizmu a očiste čriev, podporuje funkciu pečene a obličiek. Môže byť nápomocná aj ako preháňadlo, keďže reguluje pohyby čriev a prispieva k odstráneniu zápchy a pálenia záhy.

2. Chráni tráviaci systém

Účinné zložky Aloe vera vytvárajú na črevnej sliznici ochranný povlak, čím zabraňujú hromadeniu jedovatých látok a pomáhajú obnoviť rovnováhu črevnej flóry.

3. Zmierňuje zápal a posilňuje imunitu

Aloe Vera zvyšuje produkciu bielych krviniek, ktoré zabíjajú rakovinotvorné bunky a zvyšuje účinnosť imunitného systému. Použitie Aloe vera sa odporúča aj na zmiernenie zápalových procesov.

4. Dezinfikuje

Podľa najnovších výskumov koncentrát z aloe zabíja aj huby, preto sa vyplatí vyskúšať ho aj pri liečbe hubovitého ochorenia nechtov a kvasinkového ochorenia.

5. Ošetruje pokožku

Jej protizápalový a antibakteriálny účinok sa prejavuje aj pri vonkajšom použití na pokožku: Aloe vera lieči dermatitídu, zabraňuje vzniku vráskam, spomaľuje proces starnutia a zmierňuje príznaky uštipnutia hmyzom. Pôsobí ako skvelý hydratačný prostriedok, vďaka svojim cenným vitamínom a minerálnym látkam ošetruje a vyživuje pokožku. Okrem toho Aloe vera urýchľuje aj hojenie rán, obzvlášť sa odporúča na ošetrenie drobných popálenín (aj spálenín od slnka), rezných rán a odrenín. Zmiešaná s cukrom, alebo ovsenými vločkami, si z nej môžeme pripraviť ošetrujúci peeling, ktorý vyhladzuje vrásky a napína pokožku, preto ju možno využiť aj ako pleťovú masku. Objavte aj Vy zázračné účinky Aloe vera na pleť.

Ako si správne vybrať Aloe vera?

Hoci si čerstvú rastlinu Aloe vera môžeme kúpiť takmer kdekoľvek, ak ju chceme použiť ako kúru - napríklad na tráviace ťažkosti, alebo ošetrenie pokožky - najlepšie je kúpiť šťavu, alebo bio gél Aloe vera. Spomedzi niekoľkých stoviek druhov Aloe vera obsahuje najviac účinných látok druh Aloe Barbadensis Miller.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu