head

Želáte si prirodzený prostriedok na zvýšenie výkonnosti? Skúste koreň žeruchy peruánskej (maca)

Koreň maca: ako zvyšuje výkonnosť?
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Superpotraviny

Venujete sa súťaživému športu a rýchlo sa unavíte, alebo by ste si len jednoducho radi zvýšili výdrž?  Vykonávate psychickú prácu na termíny, a už uprostred dňa sa dokážete len ťažko koncentrovať na zadanú úlohu, prípadne vás zasiahne každodenná vyčerpanosť?  Privolajte si pomoc v podobe koreňa žeruchy peruánskej (maca), ktorý ako prirodzený stimulátor výkonu ponúka riešenie na všetky Vaše problémy.  Ako superpotravina disponuje výnimočnými zdraviu prospešnými vlastnosťami a je aplikovateľná mnohopočetnými spôsobmi.

Nejde síce o zázračný, ale o vynikajúci prostriedok

Vnímať koreň žeruchy peruánskej, ktorá je v príbuzenstve s reďkovkou, ako zázračný prostriedok nie je potrebné, tajomstvo jej účinkov na zvýšenie výkonnosti je neuveriteľne jednoduché. Bielkoviny, minerálne látky a vitamíny, nachádzajúce sa v koreni maca vytvárajú takú zmes, vďaka ktorej sa úroveň energie organizmu rýchlo zvýši, navyše tento nadbytok energie netrvá krátko. Vo forme prášku ju možno pridať k rôznym pokrmom, do nápojov a turmixov, má vysokú nutričnú hodnotu, preto vplýva priaznivo aj na oslabený organizmus. Obsahuje 60 % sacharidov, 10 % vlákniny a 10 % proteínov. Zaujímavým spôsobom sa v nej nachádza aj rastlinný tuk, obsah lipidov sa odhaduje na 2 %.

Energizujúci nápoj namiesto proteínového prášku

Kvôli spomínaným vlastnostiam sa doporučuje jej užívanie športovcom alebo kulturistom, pre ľudí, vykonávajúcich ťažkú fyzickú prácu, ktorí si týmto spôsobom môžu zvýšiť výdrž, navyše aminokyseliny a bielkoviny v koreni žeruchy peruánskej podporujú aj rast svalov.  Kvôli obsahu vápnika posilňuje kosti, prispieva aj prevencii osteoporózy, a odporúča sa aj tým, ktorí trpia psychickou vyčerpanosťou, alebo sú v zamestnaní vystavení neustálemu tlaku. Na základe pozorovaní sa zistilo, že koreň maca v práškovej forme pozitívne vplýva na nervovú sústavu, presnejšie vyjadrené, je vhodný na dosiahnutie lepšieho psychického stavu, dokonca, zvyšuje aj vitalitu.

Prirodzený štartovač imunity

Koreň žeruchy peruánskej nie je len jednoduchým prostriedkom na zvýšenie výkonnosť.  Je bohatý na antioxidačne pôsobiaci vitamín C a flavonoidy, je schopný kompenzovať negatívne účinky voľných radikálov, a takýmto spôsobom nás ochrániť pred zápalmi, a srdcovo-cievnymi ochoreniami. Účinne posilňuje imunitný systém, bojuje proti choroboplodným zárodkom, kvôli svojím účinkom na zvýšenie výkonnosti sa doporučuje si ho pridať do každodenného života.

 

Dozveďte sa viac o priaznivých účinkoch koreňa žeruchy peruánskej -maca!

Zdroj:
https://www.organicfacts.net/health-benefits/herbs-and-spices/health-benefits-of-maca.html
http://nutritiondata.self.com/facts/custom/2193874/0
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2928177/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3184420/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3856628/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19781622

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu