head

Alkalizácia na zlepšenie nálady

Alkalizácia nie je žiaden zázrak, avšak dokáže pomôcť v mnohých prípadoch
Alkalizácia nie je žiaden zázrak, avšak dokáže pomôcť v mnohých prípadoch
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Superpotraviny

Svieti slnko, a vy napriek tomu chodíte s mrzutou tvárou? Pokiaľ na depresívnu a melancholickú náladu nemáte žiadny vážny dôvod, potom nečakajte ďalej, alkalizujte!
Úsmev sa znova stane dennou samozrejmosťou! Ako môže pomôcť alkalizácia?

Prekyslený organizmus môže byť živnou pôdou pre mnohé zdravotné problémy. Črevné problémy, tráviace poruchy, reflux , hnačka, zápcha, bolesti kĺbov, depresia – to je len niekoľko príznakov z tých, ktoré môže spôsobiť narušenie acido–bázickej rovnováhy. Alkalizácia môže pomôcť pri odstránení týchto ťažkostí.

Alkalizácia podomácky

Samozrejme, všetko sa začína rozhodnutím, ale kvôli konečnému výsledku sa oplatí odhodlať sa pre niekoľko zmien! Vynechajte konzumáciu bielej múky, cukru, polotovarov, ktoré obsahujú konzervačné látky a venujte pozornosť radšej prírodným potravinám!
Jedzte veľa zelenej zeleniny, ovocie, kyslú kapustu, sóju, klíčky, zelený jačmeň  a pšeničnú trávu , s jogurtmi so skrytým obsahom cukru a údeninami sa rozlúčte! Pite čerstvé zeleninové a ovocné šťavy, vodu s citrónom, dajte pozor na to, že vo väčšine produktov s označením „light“ je veľa umelých prídavných látok, preto na ne radšej zabudnite!

Svoj jedálny lístok doplňte o alkalizujúcu kúru, budete si tak môcť byť istí, že Váš organizmus dostane všetky potrebné vitamíny a stopové prvky.

Medzi najlepšie alkalizujúce potraviny patria rajčiny, kapusta, mrkva, karfiol, špargľa, cvikla, ďalej brokolica, ružičkový kel, uhorky,cibuľa, paprika, tekvica a špenát. Tieto konzumujme podľa možnosti v surovom stave, tepelne upravené jedlá soľme menej. I napriek všeobecnej mienke výborne alkalizuje aj citrón, limetka a grapefruit. Vyhýbajme sa kyselinotvornému alkoholu, káve, sýteným osviežujúcim nápojom, kompótom, džemom a kyslým pochutinám s obsahom octu. Konzumujme veľa tekutín, najmä zeleninové a ovocné šťavy, liečivé čaje a nesýtené minerálne vody.

Účinky alkalizácie

Výsledným efektom alkalizácie bude okrem iného to, že konzumované jedlá budú nebudú spôsobovať nadúvanie, trávenie bude zdravšie, zmiernia sa bolesti kĺbov, čo môže mať vplyv na celkovú náladu. Zároveň budete mať väčšiu náladu vyjsť si niekam von. Alkalizácia nie je zázračná metóda, ale v každom prípade je to účinná pomoc v boji proti zlej, depresívnej nálade! 

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu