head

Zelený nápoj Green Symbol: vzpruží, dodá energiu a zvyšuje vitalitu

Peter Burget
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Superpotraviny

Rýchlo sa vstrebáva a okamžite Vás nabije energiou - to sú len dva dôvody, pre ktoré sa oplatí konzumovať zelený nápoj Green Symbol s výdatným obsahom živín. Ďalšie dôvody Vám predstaví pán Peter Burget, zakladateľ a výkonný riaditeľ internetového portálu Servis tela, ktorý by si život bez zeleniny dnes už ani nevedel predstaviť. Dokonca, ak si ju nedopraje, pociťuje odvykacie príznaky.

Z čoho pramení táto obľuba zeleniny?

Ak by mi niekto pred 4 rokmi povedal, že budem niekoľkokrát denne piť nápoj pripravený zo zeleniny, určite sa mu vysmejem. Bol som typický príklad človeka, ktorý zo sto druhov zeleniny nezjedol ani jednu. Pomerne veľká časť ľudí zeleninu neznáša, pretože ju nevedia stráviť a cítia sa po nej “nafúknutí”.  Vo forme nápoja ju však môžeme rýchlejšie skonzumovať, ľahšie sa strávi, nespôsobuje nafúknutie a má úžasné fyziologické účinky. Pocítil som to na vlastnej koži a stal som sa nadšeným konzumentom zeleného nápoja Green Symbol.

Aké fyziologické účinky máte na mysli?

Green Symbol sa skladá zo zložiek (na základe spoločnej receptúry Servis tela a Supergreens), ktoré obsahujú rôzne druhy ľahko vstrebateľných vitamínov, minerálnych látok, rastlinných vlákien a živín, ktorých konzumácia dodá   okamžitú energiu. Zelený nápoj Servis Tela svojím vysokým obsahom draslíka vyrovnáva hladinu cukru v krvi, pomáha pri úbytku hmotnosti, avšak nie je nápoj na chudnutie! Jeho konzumácia viackrát denne popri normálnej, vyváženej strave podporuje úbytok hmotnosti. Samozrejme nie vtedy, ak niekto popri tom konzumuje aj sladké pečivo. Obsahuje veľké množstvo vo vode rozpustnej rastlinnej vlákniny, ktorá je potravou pre mnohé probiotické baktérie, ďalej selén, kyselinu listovú a železo nevyhnutné pre správnu tvorbu červených krviniek, ale aj vitamín B12 potrebný pre normálne fungovanie nervového systému. Jeho antioxidačné flavonoidy chránia a posilňujú imunitný systém, kto konzumuje tento nápoj, môže docieliť zlepšenie svojho celkového zdravotného stavu. Musím poznamenať,  že ľudia sa zvyčajne nepozorujú, nehovoria si, aký som dnes ráno svieži a energický. Ak ich však bolí hlava, to si všimnú. Dlhodobé užívanie zeleného nápoja Green Symbol zvyšuje vitalitu.

Povedzme si o jednotlivých zložkách.

Prášok zeleného nápoja Green Symbol obsahuje päť druhov superpotravín, kapustu obyčajnú (nazývaný aj kapusta kučeravá), špenát, mrkvu, šípky a zelené jablko. Kučeravý kel podporuje funkciu pečene, má vysokú nutričnú hodnotu a je výborným zdrojom bielkovín. Mrkva disponuje výdatným obsahom beta-karoténu, kým špenát je výborný antioxidant s vysokým obsahom chlorofylu, jeho flavoniody podporujú imunitný systém. Šipky a zelené jablko, vyznačujúce sa nízkym glykemickým indexom, dodávajú nápoju príjemnú chuť. Pektín obsiahnutý v nich zabraňuje absorpcii väčšiny cholesterolu a tuku, stabilizuje hladinu cukru v krvi, čím pomáha predchádzať vzniku cukrovky a inzulínovej rezistencii. Každá zložka sa vyznačuje vysokým obsahom vlákniny, a takto by som mohol vymenovať ešte nespočetne mnoho ich priaznivých účinkov.

Chuť zelených nápojov mnohí neobľubujú.

Tento nápoj nemá gastronomický význam. 2 decilitre tekutiny sa dá vypiť rýchlo, ale každého upokojím,  nemá príchuť bažiny. Navyše si myslím, radšej vypiť menej chutný zelený nápoj, ako nejaké lieky horkej chuti. Zelený nápoj Green Symbol vyskúšali aj naši zákazníci a známi a ja si už napríklad neviem predstaviť, aby som ho denne nepil aj niekoľkrát. Pociťujem doslova abstinenčné príznaky, ak nemám dostatok zeleniny, hoci ako som už spomínal, predtým som ju vyslovene nenávidel.

Väčšina ľudí ráno „nemá čas” si pripraviť zelený nápoj.

Pre prípravu tohto nápoja stačí len pohár vody a prášok na prípravu zeleného nápoja. Nepotrebujeme ani len mixér a ani nákup zeleniny nám nezaberie čas. Zmiešajme čajovú lyžičku rastlinného prášku zeleného nápoja Green Symbol v 2 dcl vody, pre ľahšie premiešanie  môžeme použiť aj shaker. Pomenovanie "vezmite so sebou” naznačuje, že tento zelený nápoj si môžete vziať kdekoľvek so sebou , či už do práce, alebo k športovaniu. Jeho prášková forma je veľmi praktická. Spoločne so svojimi kolegami sme pri zohľadnení vkusu našich klientov a ich spätných reakcií, pracovali na konečnej receptúre jeden mesiac. Chcel by som zdôrazniť, že zelený nápoj  Green Symbol nenahrádza čerstvú zeleninu! Avšak pre tých, ktorí zeleninu  nekonzumujú vôbec, pomôže zabezpečiť organizmu prísun dôležitých rastlinných živín.

Servis tela vie všetko o zdravom staravovaní?

V dnešnom svete existujú skutočné údaje o tom, ako sa stravovať vedome, ako získať späť a udržať si ideálny stav nášho tela, aj vtedy, keď sa v priebehu rokov naše telo mení. Tieto údaje boli presne zaznamenané a na základe toho bola vytvorená aj táto metóda! Technológia žmeny životného štýlu - Servis tela - predstavuje skvelý spôsob, ako dostať naše telo do ideálneho stavu bez zázračných piluliek, iba správnym použitím skutočných výživových látok.

Existuje zaručený recept?

Vzhľadom na to, že sme každý iný, s rôznymi fyzickými danosťami a stavom, dokážeme postupne, krok za krokom, pomôcť docieliť požadovanú zmenu a udržať dynamickú rovnováhu tela prostredníctvom individuálne prispôsobeného programu. Pritom sa takpovediac, ako vedľajší účinok, roztopia kilá navyše a zmiznú príznaky, spôsobené “nevhodným používaním tela”.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu