head

Riasa spirulina: ochrana tráviaceho traktu a podpora chudnutia

Riasa spirulina: detoxikuje, na tráviace ťažkosti
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Superpotraviny

Nemýlite sa, ide o jednobunkový organizmus, napriek tomu má riasa spirulina veľmi širokospektrálne blahodárne účinky na naše zdravie, uvádza sa na stránke Supergreens. Posilňuje imunitný systém, chráni pred mnohými chorobami, je účinná proti rakovine, a obsahuje tak veľké množstvo vlákniny a bielkovín, že si právom zaslúži pomenovanie superpotravina.
Nemožno ju dosť vynachváliť. Riasa spirulina je nesmierne bohatá na antioxidačné zmesi, chlorofyl, esenciálne mastné kyseliny, vitamíny a protizápalovo pôsobiace fykobilíny, takže sa jej užívanie doporučuje takmer pri každej chorobe. Obsahuje mangán, horčík, železo, zinok, ako aj vitamíny A, B a D. Nedostatok vitamínu D oslabuje imunitný systém a robí náchylným na infekty, zápaly, a osteoporózu. Pokiaľ trpíme nedostatkom vitamínu D, sme vystavení aj nárastu hmotnosti, pretože tento vitamín zohráva dôležitú úlohu v odbúravaní a skladovaní tukov.

Mimoriadne efektívna superpotravina

Vďaka svojmu obsahu vláknin riasa spirulina zlepšuje trávenie a metabolizmus, pomáha zachovať zdravie črevnej flóry, odstraňuje zápchu, významne stimuluje funkciu pečene a detoxikačné procesy organizmu. Pôsobí alkalizujúco. Obsahuje cysteín, zohrávajúci významnú úlohu v prevencii a liečbe žalúdočného vredu. Riasa spirulina je úspešne aplikovateľná proti premnoženej Candide, pretože pôsobí antibakteriálne a antimykoticky.

Napomáha chudnutiu

Vzhľadom na svoj výdatný obsah bielkovín, riasa spirulina znižuje pocit hladu, a je schopná urýchliť látkovú výmenu organizmu, dokonca podnecovať tvorbu kolagénu a syntézu elastínu, preto sa oplatí ju natierať počas zoštíhľujúcej kúry na pokožku za účelom zabránenia vzniku strií. Výskumy potvrdili, že GLA (kyselina gamma-linolénová) - v nej prítomná esenciálna mastná kyselina - pomáha zabrániť vzniku inzulínovej rezistencii, napomáha vyrovnaniu hladiny krvného cukru, ďalej pôsobí proti vysokému krvnému tlaku a znižuje hladinu cholesterolu.

Proti prekysleniu

Riasa spirulina pôsobí zásadotvorne, vďaka tomu napomáha nadobudnúť acido-bázickú rovnováhu organizmu, bojuje proti jeho prekysleniu, ktoré sa prejavuje pálením záhy, tráviacimi ťažkosťami, únavou, rôznymi zápalmi kože, resp. je jednou z príčin hubových ochorení. Jej konzumáciou získame dostatok bielkovín, preto sa môžeme zriecť aj kyselinotvorného mäsa. Vďaka tejto svojej vlastnosti sa konzumácia riasy spiruliny odporúča aj vegetariánom a vegánom.

Zdroj:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3136577/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2907180/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27259333
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4012879/

https://www.supergreens.sk/

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu