head

Boj proti rakovine kože - Liečivé huby majú svoje miesto aj v boji proti rakovine kože

Karol Tóth pripisuje uzdravenie z rakoviny kože užívaniu liečivých húb
Karol Tóth pripisuje uzdravenie z rakoviny kože užívaniu liečivých húb
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Liečivé huby

Karol Tóth si dlho myslel, že trpí kožnou plesňou a tak si zmeny na pokožke na pleciach liečil podľa toho. Po čase však vyšlo najavo, že problém je vážnejší. Staršiemu mužovi diagnostikoval lekár rakovinu kože, a on okrem predpísanej odbornej liečby siahol aj po liečivých hubách.

Neskoro sa obrátil na lekára

Nemyslel som si, že mám rakovinu kože, bol som presvedčený že ide o obyčajnú kožnú pleseň. Poldruha roka som si miesto natieral krémom proti kožným plesniam. Problémová pokožka bola v mieste ramennej priehlbiny, ešte aj tričko na ňu tlačilo. Nesvrbela, avšak po čase sa na nej vytvorili rany. Keď po čase sa odlupli aj tie, navštívil som dermatológa, ktorý navrhol okamžitú operáciu a problémovú časť kože odstránil. Rozbor odstráneného tkaniva vykázal prítomnosť zhubných buniek.

Po operácii Ste začali užívať liečivé huby?

Zať mi priniesol balenie Fachet Vital Defense basicet. Užíval som 4 kapsule denne spolu s vitamínom C, po dobu 3 mesiacov. Nespozoroval som žiadne vedľajšie účinky. Mám 76 rokov, som v dobrej kondícii, necítil som sa chorý ani pred operáciou, ani po nej.

Podozrivé fľaky Vám našli aj na iných častiach tela?

Áno, na chrbte. Aj ten odstránili, avšak v tomto tkanive nenašli zhubné bunky. Pravdepodobne v oboch prípadoch tie fľaky mohlo spôsobiť slnko.

Od operácie prešli dva roky, odvtedy je všetko v poriadku s Vaším zdravím?

Mám sa dobre. Keď ma po absolvovaní Basic-kúry, na základe laboratórnych výsledkov, vyhlásili za zdravého, na radu Lekárskej skupiny Fachet som presedlal na Fachet Vital Defense plus, aby som udržiaval fit svoj imunitný systém. Pravidelné kontroly odvtedy iba potvrdzujú, že som sa rozhodol správne, keď som sa rozhodol pre produkty profesora Jozefa Facheta. Onedlho ma čaká výmena protézy bedrového kĺbu, nakoľko však liečivé huby užívam vo forme kúry, som presvedčený, že mi pomôžu v zotavení. Odporúčam ich s kľudným svedomím aj druhým, nemajú vedľajšie účinky, na rozdiel od liekov.

V prípade rakoviny kože je posilnenie imunity veľmi dôležité, v tomto môžu zohrávať významnú úlohu liečivé hubys mimoriadne vysokým obsahom antioxidantov. V prípade ochorení sa odporúčajú kombinované produkty s obsahom výťažkov, ktoré obsahujú aj niekoľko húb, takže sú omnoho účinnejšie. Užívanie liečivých húb môžu môže mať svoje miesto v prevencii, v stavbe a posilnení, rovnako ako aj v liečbe rakoviny.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu