head

Granátové jablko - čoho všetkého je schopné?

Granátové jablko obsahuje vo veľkom množstve vitamín C, vitamín B, minerálne látky a polyfenoly.
Granátové jablko obsahuje vo veľkom množstve vitamín C, vitamín B, minerálne látky a polyfenoly.
Magdaléna Koprivaneczová Magdaléna Koprivaneczová
Dietetik, diplomovaný špecialista pre náuku o výžive
Téma: Antioxidanty

Účinné látky granátového jablka neutralizujú škodlivé voľné radikály, majú mimoriadne dobrý účinok nielen na našu pokožku, ale zohrávajú významnú úlohu aj v boji proti rakovine.

Vo väčších nákupných centrách je granátové jablko už bežne dostupné. Najlepšie je konzumovať ho surové - v jeho prirodzenej forme, alebo vo forme čistej ovocnej šťavy získanej z tohto ovocia, bez umelých prídavných látok. Takto si môžeme byť istí, že nášmu organizmu dodáme minerálne látky a vitamíny v najväčšej možnej miere. Prezradíme vám, aké má granátové jablko účinky a ako pomáha.

Granátové jablko a jeho účinky

Granátové jablko obsahuje vo veľkom množstve vitamíny C a B, veľké množstvo minerálnych látok a polyfenoly, ktoré sú silnou antioxidačnou zlúčeninou, takže môže pomáhať aj pri rakovinových ochoreniach.

  • Zabraňuje oxidácii buniek, má silný hydratačný účinok a zároveň granátové jablko pomáha organizmu pri regenerácii buniek.
  • Jeho konzumáciou môžeme znížiť hladinu cholesterolu v krvi a poskytuje pomoc aj tým, ktorých trápi vysoký krvný tlak, nakoľko znižuje krvný tlak.
  • Čistí pečeň a krv, udržiava cievy vo forme a odľahčuje organizmus od škodlivých toxických látok vďaka detoxikačným účinkom.

Granátové jablko na pleť

Čo sa kozmetiky týka, v granátovom jablku môžeme nájsť výnimočného priateľa, pretože ho môžeme účinne aplikovať nielen vnútorne, ale aj navonok. Pokiaľ si z neho pripravíme masku, našu pokožku osvieži, hydratuje a dodá mladistvý a žiarivý vzhľad. Oplatí sa zmiešať ho s jogurtom – v prípade suchej pokožky so smotanou – a s ovsenými vločkami, následne nechať zmes pôsobiť na tvári a v oblasti dekoltáže. Viditeľný výsledok je zaručený aj v tom prípade, pokiaľ ho zaradíme do svojho jedálneho lístka, pleťovú masku vynímajúc: nechty a vlasy budeme mať husté so zdravým leskom.

Nielen samotný plod, ale aj olej získaný z jadierok granátového jablka má neuveriteľné účinky proti vráskam. Pred jeho použitím však konzultujte s dermatológom, nakoľko obsahuje mimoriadne silné účinné látky, preto sa môže používať iba riedený s inými olejmi.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu