head

Avokádo proti problémom s pokožkou

Konzumácia avokáda skrášľuje pokožku aj zvnútra.
Konzumácia avokáda skrášľuje pokožku aj zvnútra.
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Zdravie

Avokádo je na svete čoraz obľúbenejšie. Vďaka tomu, aké má avokádo nutričné hodnoty, má široké použitie. Väčšina ľudí ho pozná najmä v surovom stave, alebo vo forme avokádovej pomazánky - krému. Pritom má okrem mnohých zdraviu prospešných vlastností avokádo účinky na pokožku, a to vynikajúce. Konzumácia avokáda skrášľuje pokožku aj zvnútra.

Avokádo disponuje mnohými vlastnosťami, ktoré skrášľujú pokožku, pokožku nielen ošetruje, ale aj lieči.

Účinky avokáda

Vďaka spoločnej sile olejov a vitamínov môže avokádový olej pomáhať pri tvorbe kolagénu, zabraňovať starnutiu pokožky a zmierňovať vrásky, ale môže aj urýchliť regeneráciu buniek.

Kyselina linolová, ktorú avokádo obsahuje, pôsobí antialergénna a pôsobí proti zápalom, zatiaľ čo kyselina linolová zamedzuje strate vody, má hydratačné účinky.

Pokojne si ho môžeme natierať na ruky, na dekoltáž, vďaka napínajúcemu účinku na pokožku ho môžeme aplikovať aj počas diét na brucho, boky, alebo stehná.

Z hľadiska starostlivosti o pokožku patria medzi dôležité vitamíny avokáda vitamín E-, A-, a vitamíny skupiny B. Tieto vitamíny pôsobia v rámci avokádovej pleťovej masky hĺbkovo, čistia póry, ako aj pomáhajú zbaviť sa odumretých buniek kože.

Avokádová pleťová maska pleť nielen ošetruje, ale aj lieči, pretože pomáha zabraňovať tvorbe vyrážok a odstraňuje akné.

Pokiaľ sa chcete zbaviť vyrážok, pripravme si avokádovú pleťovú masku s medom a nízkotučným jogurtom. Najprv avokádo ošúpeme a zbavíme jadra (namiesto ošúpania môžeme jednoducho lyžičkou vybrať dužinu). Roztlačme dužinu a pridajme jogurt a med. Výslednú masu nanesme na vyčistenú suchú pleť, následne po 15 minútach opláchnime vlažnou vodou.

Na suchú a unavenú pokožku roztlačme vidličkou dve polievkové lyžice avokáda a pridajme smotanu na šľahanie. Avokádovú masku natrime na pleť a po 10 minútach sa na nás zo zrkadla bude pozerať svieža a mladistvá tvár.
 

Vedeli ste?

Avokádo obsahuje vo veľkej miere také mastné kyseliny, ktoré zohrávajú významnú úlohu v prevencii proti rakovine prsníkov.


Zdroj:
http://naturalbeautytips.co/is-avocado-good-for-your-skin/

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu