head

Avokádo: pochúťka pre zdravie srdca

Avokádo: pochúťka pre zdravie srdca
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Antioxidanty

Chráni zdravie

Avokádo je bohaté na vitamíny A, C a E, preto jeho konzumácia priaznivo vplýva na oči, znižuje riziku poškodenia zraku. Okrem toho výborne posilňuje imunitný systém.

Poteší srdce

Vďaka vysokému obsahu draslíka priaznivo vplýva na cievny systém, krvný obeh a vysoký krvný tlak. Pravidelná konzumácia avokáda môže prispieť k zníženiu hladiny cholesterolu, a tiež znižuje riziko vzniku mozgovej mŕtvice.

Pre ženy

Pre ženy je konzumácia avokáda vyslovene odporúčaná, pretože obsahuje vzácnu kyselinu listovú, ktorá je nevyhnutná pre tvorbu krvi a správny vnútrobunkový metabolizmus. Okrem toho vo veľkej miere obsahuje také mastné kyseliny, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri prevencii vzniku rakoviny prsníka.

Pre mužov

Avokádo priaznivo vplýva nielen na ženský, ale aj na mužský organizmus. Medzi mužmi je jedným najčastejším nádorovým ochorením rakovina prostaty, avšak vďaka vysokému obsahu antioxidantov , avokádo môže vo veľkej miere znížiť riziko vzniku nádorových ochorení.

Detoxikuje

Vo veľkom množstve obsahuje také zlúčeniny, ktoré podporujú detoxikačné procesy pečene. Avokádo pomáha odstrániť škodlivé, toxické látky, čím prispieva k prirodzeným detoxikačným procesom organizmu.

Pre zachovanie krásy

Či už konzumáciou, alebo aplikovaním na pleť ako zábal, rovnako môžete vychutnávať skrášľujúce účinky avokáda, pretože účinne bojuje s voľnými radikálmi, ktoré spôsobujú starnutie pokožky. Zvyšuje množstvo rozpustných kolagénov, čím pomáha zachovať mladistvosť a pružnosť pokožky.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu