head

Argumenty pre višne: v čom pomôže ich konzumácia?

Argumenty pre višne: v čom pomôže ich konzumácia?
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Antioxidanty

Kyslastá chuť višní nám určite nebude vadiť, ak budeme vedieť, koľko cenných vitamínov a minerálnych látok v sebe ukrýva toto ovocie. Pozrime sa, akými spôsobmi podporuje náš organizmus častá konzumácia višní!

Višne podporujú trávenie, sú dokonalým čističom krvi a vynikajúcim posilňovačom imunity. Nakoľko nepatria medzi najsladšie ovocie, mnohí sa im vyhýbajú. Pritom sa oplatí zaradiť ich do nášho jedálneho lístka, pretože majú mnoho zdraviu prospešných vlastností!

Na posilnenie imunity

V lete je časté prechladnutie, ktoré môže byť spôsobené veľkými teplotnými rozdielmi medzi vonkajšou horúčavou a chladom klimatizovaných miestností, preto ani v tomto období nezabúdajme na posilnenie svojho imunitného systému! Višne sú cenným antioxidantom, sú výbornou voľbou na posilnenie obrannej línie organizmu, pretože toto ovocie je bohaté na vitamíny A a C. Vďaka svojim antibakteriálnym účinkom pomáhajú višne rýchlejšie prekonať nádchu a prechladnutie.

Na detoxikáciu

Višne sú dokonalou voľbou aj počas detoxikačnej kúry, pretože prispievajú k vytvoreniu ideálneho množstva vody v tele a pomáhajú vyčistiť náš črevný systém. Pomocou višní, ktoré majú detoxikačný a močopudný účinok, sa z nášho organizmu ľahšie vyplavia aj nahromadené toxíny, škodlivé látky.

Na alkalizáciu

Napriek svojej kyslej chuti, podobne ako citróny, aj višne sú vynikajúcim alkalizátorom. Ak chceme alkalizovať prirodzenou cestou, vyberme si višne, lebo okrem toho, že pomáhajú napraviť acido – bázickú rovnováhu, čerstvo lisovaná šťava z višní je v lete chutným a osviežujúcim nápojom.

Na podporu trávenia

Keď sa nám zdá, že naše trávenie „protestuje“, pomôcť môžu višne! Toto ovocie je dobrým riešením proti črevným problémom, ale aj vtedy, ak je naše trávenie spomalené, alebo nás trápi zápcha. Vypime pohár višňovej šťavy, alebo si pripravme ovocný šalát s višňami, a naše trávenie sa môže ľahšie napraviť.

Pre zdravie našich ciev

Najcennejšou vlastnosťou tohto drobného ovocia je jej schopnosť čistiť krv. Višne priaznivo vplývajú na naše cievy, podporujú prúdenie a prietok krvi, a vďaka ich detoxikačným vlastnostiam sú aj účinným čističom krvi.


Zdroj: http://www.webmd.com/search/search_results/default.aspx?query=cherry

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu