head

Ríbezle: antioxidačná liečivá rastlina kláštorov

ríbezle
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Antioxidanty

Ríbezle sa pestovali v 14. storočí v záhradách kláštorov, ako liečivá rastlina sú skutočným pokladom, ktorý sa oplatí lepšie spoznať! Nepodceňujte ríbezle: v drobných červených bobuliach sa skrýva omnoho viac, ako by ste si boli mysleli! Pozrite sa, na čo všetko je dobré toto drobné, červené bobuľovité ovocie!

Čistia krv

Účinné látky ríbezlí prispievajú k zvýšeniu pružnosti stien artérií a ciev, chránia steny ciev a zabraňujú ich skôrnateniu. Ale liečivé účinky ríbezlí tu ešte nekončia: ich hodnotu zvyšuje ich schopnosť znižovať krvný tlak a čistiť krv.

Zmierňujú zápal, znižujú teplotu

Ríbezle výborne zmierňujú zápal a znižujú teplotu: ak Vás trápi vysoká teplota – po konzultácii so svojím lekárom – studený obklad a trocha ríbezlí môžu účinne znížiť horúčku.

Silný antioxidant

Ríbezle sú výnimočne silným antioxidantom , vo veľkej miere obsahujú vitamíny C, B a E, tiež fosfor, vápnik, draslík, horčík, sodík, železo a beta – karotén.

Na zápaly kĺbov

Toto červené, bobuľovité ovocie môže byť vynikajúcim liekom na zápaly kĺbov, na dnu, ale sú veľmi vhodné aj na zmiernenie ťažkostí močových ciest.

Vynikajúci detoxikant

Ríbezle sú jedným z najlepších prírodných detoxikantov. Majú močopudné a mierne laxatívne účinky, čím pomáhajú z organizmu vylúčiť izolované kovy, preto môžu byť počas detoxikačného programu vyslovene dobrým pomocníkom.

Počas diéty

Toto kyslé ovocie môže urobiť dobrú službu aj počas diéty, pretože v 100 gramoch je iba 29 kalórií, a nie je zanedbateľná ani schopnosť ríbezlí spaľovať tuky. Pretože majú vysoký obsah vlákniny, blahodarne vplývajú aj na trávenie, pomáhajú prečistiť črevný systém.  

Na posilnenie kostí

Konzumácia ríbezlí je výborným riešením aj na posilnenie kostí a ochranu zdravia zubov! Toto drobné ovocie pomáha posilniť a vápnikom naplniť organizmus.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu