head

Huba nesmrteľnosti – Účinky Lesklokôrovky obyčajnej

Toto je najvzácnejší účinok Lesklokôrovky obyčajnej!
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Liečivé huby

Účinky lesklokôrovky obyčajnej  sú známe už tisícky rokov: môže byť účinným riešením na detoxikáciu, posilnenie imunitného systému, očistu pečene  a aj počas liečby rakoviny.

Výťažok z lesklokôrovky obyčajnej, ktorá sa ligoce v bielej, žltej, červenej alebo zelenkastej farbe, považujú v Číne za elixír života a vo východnej medicíne zaoberá potrebné miesto.

Posilňuje imunitný systém

Lesklokôrovka obyčajná je vďaka svojim liečivým účinkom mimoriadne vzácnym antioxidantom  a pomáha robiť náš imunitný systém odolnejším. Náš organizmus sa ľahšie popasuje s vírusmi a rôznymi ochoreniami, budeme menej náchylní na chrípku, astmu, dokonca aj alergiu. Nakoľko pomáha udržiavať metabolickú rovnováhu organizmu, môže sa znížiť aj riziko vzniku nádorov, rakoviny prostaty.

Zmierňuje stres

Stres je neoddeliteľnou súčasťou našich životov a je ohniskom mnohých chorôb: problém môže naznačovať rovnako hnačka, ako aj zápcha. Okrem rôznych metód na zmiernenie stresu aj účinok lesklokôrovky obyčajnej môže pomôcť zmierniť príznaky spôsobené stresom, akými sú napríklad skleslosť a únava, dokonca nabije organizmus energiou.

Detoxikuje

Očista črevného traktu a detoxikácia pečene sú pre nás mimoriadne dôležité a účinok lesklokôrovky obyčajnej len ďalej zvyšuje prirodzené detoxikačné procesy nášho organizmu. Lesklokôrovka obyčajná  znižuje cholesterol, preto prispieva aj k optimalizácii hladiny cukru v krvi, vzhľadom k tomu môže byť táto huba dobrým priateľom aj pacientov s cukrovkou.

Prospieva srdcu

Lesklokôrovka obyčajná je známa aj pod názvami Ganoderma lucidum, reishi a ling zhi. Nakoľko pomáha optimalizovať hladinu kyslíka v krvi a prispieva k zdravému prietoku krvi, ak sa stane lesklokôrovka obyčajná súčasťou nášho života,  môžeme znížiť aj riziko vzniku trombózy Posilňuje vlásočnice, žily aj tepny, vďaka čomu sa môže znížiť aj riziko vzniku srdcovo – cievnych ochorení.

Zdroj: https://www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-905-reishi%20mushroom.aspx?activeingredientid=905

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu