head

Výťažky z liečivých húb: proti únave a vyčerpanosti

Výťažky z liečivých húb: proti únave a vyčerpanosti
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Liečivé huby

Nedokážete sa vymotať z postele, celý deň sa cítite bez sily, máte nízku hladinu energie a nedokážete sa koncentrovať? Riešenie nečakajte od kávy a energetických nápojov, aj pomocou výťažkov z liečivých húb môžete odstrániť tento nepríjemný stav.

Únava sa objaví vplyvom našej životosprávy, ale aj vplyvom zdravotného stavu, ale na príčine môžu byť aj iné faktory. V určitých obdobiach roka sa dostaneme k menšiemu množstvu čerstvej zeleniny a ovocia, naše zásoby živín sa jednoducho vyprázdnia a vzniká stav nedostatku. Niektorí sa doplnením vitamínových zásob rýchlo rozlúčia s únavou, avšak nie každý je taký šťastný. Im môžu pomôcť výťažky z rôznych liečivých húb, ktoré sú zároveň liekom na mnohé ďalšie ochorenia.

Existuje riešenie

 

V živote každého z nás sa aspoň raz objaví chronická únava, ktorá nie je spájaná so žiadnymi orgánovými zmenami, a spôsobuje vyčerpanosť, demotiváciu, všeobecnú slabosť a poruchy koncentrácie. Na odstránenie tohto stavu existuje veľa riešení, avšak zázračné lieky, ktoré sľubujú vzpruženie mozgu, vo väčšine prípadov neposkytujú žiadaný výsledok. Výťažky z liečivých húb sú však preukázateľne vhodné na energizáciu a osvieženie tela a duše, ale aj na zvýšenie fyzickej výdrže, ktoré vzájomným posilňovaním svojich účinkov naplnia náš organizmus energiou. Obzvlášť účinnou je lesklokôrovka obyčajná ktorú na Ďalekom Východe volajú aj hubou nesmrteľnosti, huba shiitake, šampión brazílsky, trsovnica a húsenica čínska. Tieto tým, že si vzájomne posilňujú účinky, naplnia náš organizmus energiou. Pozrime sa, ako pomáhajú výťažky z týchto húb.

Najlepšie výťažky z liečivých húb

Výťažky z takmer všetkých liečivých húb výborne zaženú únavu. Konzumácia húsenice čínskej sa však neodporúča iba preto, lebo zviacnásobí účinnosť imunitného systému , ale aj preto, lebo antioxidanty a polysacharidy, ktoré sa v nich nachádzajú v koncentrovanom množstve, prispievajú k prenosu kyslíka a živín, čo pozitívne vplýva na zásobu organizmu kyslíkom. Konzumácia jej výťažku zmierňuje stres, zlepšuje duševný výkon. Germánium v lesklokôrovke obyčajnej zlepšuje zásobovanie organizmu kyslíkom, jej konzumáciou môžeme odstrániť skleslosť, únavu, dobije nás energiou, jej triterpény „vyhladia“ nervovú sústavu. Výťažky z liečivých húb zlepšujú aj pamäť. Šampión brazílsky, ktorému sa hovorí aj Hríb Boží, vďaka obsahu vitamínov skupiny B posilňuje imunitný systém, je použiteľný v prípade mentálnej únavy, podporuje činnosť mozgu a zlepšuje pamäť.

Účinnosť výťažkov z liečivých húb pri boji proti únave zďaleka nekončí, ich pomocou je možné posilniť imunitný systém, majú roboračný účinok, preto pomáhajú zotaviť sa z ťažkých chorôb. Popri tom nás zásobia takými živinami, ktoré zlepšujú náladu a dodajú nám silu na zdolanie každodenných ťažkostí.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu