head

Šampión brazílsky: posilňuje imunitu a skrášľuje pleť

šampión brazílsky
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Liečivé huby

Šampión brazílsky vo veľkej miere posilňuje imunitný systém, preto jeho konzumáciou môžeme predísť mnohým chorobám. Nejde však iba o prevenciu, kvôli ktorej sa ho oplatí užívať, môže ísť o alternatívu boja proti choroboplodným zárodkom bez medikamentóznej liečby.

Liek daný prírodou

Keď hľadáme prirodzený posilňovač imunity a keď si želáme zachovať našu pokožku dlho sviežu a pevnú, rozhodne voľme šampión brazílsky (Agaricus Blazei Murrill). Nie je síce najlacnejší, ale brazílski domorodci ho právom  nazývajú  Božím hríbom.  Tradovalo sa, že kto pravidelne konzumuje tento hríb, bude žiť zdravo a dlho.

Zabíja choroboplodné zárodky

V čom spočíva jedinečnosť šampióna brazílskeho?  Beta-glykén, ktorý sa v ňom nachádza,  má účinky posilňujúce imunitu, a úspešne bojuje proti infekciám spôsobených baktériami a hubami, či už ide o sezónne choroby, alebo o zápal močových ciest vyvolaný Candidou albicans, alebo vírusový herpes na perách.  Okrem toho prispieva beta glykén aj k neutralizácii voľných radikálov, ktoré zvyšujú riziko rakoviny, rôznych zápalov, ochorení srdca a ciev a urýchľujú starnutie buniek a pokožky.  Protinádorový účinok šampióna brazílskeho posilňuje stimulácia rozmnožovania fagocytov (bielych krviniek zodpovedných za absorpciu škodlivých cudzích baktérií) Eliminuje množiace sa  antitelieska proti alergénom , roztočom, srsti zvierat, čím znižuje tvorbu histamínu a odstraňuje alergické reakcie.

Skrášľuje pokožku

Popri zdravotných účinkoch má šampión brazílsky aj výborné kozmetické účinky. Jeho pôsobením sa pleť stáva pružnejšou a redukujú sa mimické vrásky, ktoré prichádzajú  vekom. Jeho antioxidanty viažu voľné radikály, zodpovedné za zrýchlené starnutie pokožky, a  stupňujú tvorbu kolagénu zodpovedného za pružnosť pokožky. Ako protizápalový prostriedok prispieva aj k liečbe vyrážok a aknóznej pleti.

Pomáha aj psychike

Šampión brazílsky podporuje nielen naše telesné zdravie, ale prospieva aj našej psychike:  zvyšuje tvorbu dopamínu a noradrenalínu, čím napomáha zachovávaniu mentálnej sviežosti. Nadobudnutím opätovnej správnej činnosti mozgu pomáha zmierniť, alebo odstrániť  chronickú depresiu, záchvaty paniky, ďalej poruchy spánku spôsobujúce  neustálu únavu.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu