head

Trápia Vás vyrážky? Odhaľte ich príčinu a zbavte sa ich navždy!

Vyrážky
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zmiernenie akné, zlepšenie kože a vlasov

Stres, nevhodná starostlivosť o pleť, nevhodná strava – príčin je neúrekom. Tieto jednotlivé faktory, ale aj ich súhra, môže zohrať dôležitú úlohu v tom, prečo sa na Vašej tvári stále objavujú vyrážky.  Vedeli ste napríklad, že vyrážky, objavujúce sa vždy na tom istom mieste, môžu byť varovným signálom Vášho tela?

V boji pre zdravú a čistú pleť preto môže byť kľúčovým krokom odhalenie príčiny vzniku vyrážky. Vyrážky na čele a spánkoch môžu spôsobiť napríklad niektoré vlasové prípravky, kým za vyrážky na brade a v okolí úst môžu zväčša hormonálne stavy. Kožné problémy môžu byť síce genetického, alebo hormonálneho pôvodu, niekedy je však dôvodom obyčajný zlozvyk, alebo nevhodná starostlivosť o pleť, ktorá môže stav vzniknutých vyrážok aj zhoršiť.

Hygiena ako základ

Ani netušíte, koľkokrát ste sa ponorení do práce nevedomky dotýkate svojich líc! Alebo patríte skôr k tým, ktorí si svoje vyrážky neustále škrabú? Na klaviatúre Vášho počítača sa hemžia baktérie, ktoré si následne prenesiete na Vašu pleť. Nie je to inak ani s vašim telefónom, ktorý si nosíte zo sebou všade. Dbajte preto na hygienu Vašich vecí, s ktorými ste každodenne vo styku a snažte sa nesiahať si na tvár.

Čo Vaša pleť vôbec nepotrebuje

Nevhodné kozmetické prípravky môžu upchať póry a dráždiť pokožku, ktorá sa stane náchylnou na vyrážky. Následné „ošetrenie“ narušenej pleti agresívnymi kozmetickými prípravkami môže stav pokožky aj zhoršiť. Zvoľte radšej prírodné produkty, ktoré napravia narušenú rovnováhu Vašej pleti. Zapálené vyrážky Vám však môžu spôsobiť aj nevhodné stravovacie návyky. Vylúčte zo svojho jedálnička umelé prísady a jedlá so zvýšeným obsahom soli a Vaša pokožka sa Vám za to poďakuje.

Dokonalé čistenie bez chemikálií

Ideálnou voľbou je mydlo Eben - čistiace mydlo na tvár s aktívnym uhlím. Pamätajte si, že správne čistenie pleti, ktorú postihujú vyrážky, neznamená jej zbytočné vysúšanie. Mydlo s aktívnym uhlím jemne ošetruje Vašu pleť, vďaka aktívnemu povrchu viaže na seba toxíny, čím účinne predchádza tvorbe vyrážok. Mydlo Eben je obohatené o vzácne oleje, ktoré vyživujú Vašu pokožku. Extra panenský olivový olej, bohatý na nenasýtené mastné kyseliny, zabezpečí jej hydratáciu do hĺbky. Sezamový olej spomaľuje starnutie pokožky, kým bambucké maslo so svojim nulovým komedogénnym indexom ju ošetruje bez zbytočného premastenia.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu