head

Prírodné mydlá: sú liečbou aj na mastnú, aknóznu pleť

Mydlo od Manny vyriešilo Anne Kecskésovej problémy s pleťou
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Zmiernenie akné, zlepšenie kože a vlasov

Kozmetické výrobky z prírodných zložiek - medzi nimi aj prírodné mydlá – sú čoraz viac populárnejšie. Môžeme si z nich vyberať podľa nášho vkusu, podľa typu našej pokožky, alebo podľa typu problému pleti, a takto spravila aj Anna Kecskésová, ktorá hľadala riešenie pre svoju mastnú pleť.

Vaša pleť sa nezdá byť problematická.

Teší ma, že to hovoríte. Mala som za sebou nespočetné množstvo pokusov, až som našla, čo mi pomohlo a čo používam do dnes. Zo začiatku som skúšala krémy, ktoré mi predpísal dermatológ, neskôr som si kúpila zopár prípravkov v bio obchode. Je možné, že iba ja nemám šťastie, ale ani jeden z nich nespĺňal moje očakávania, iba moja peňaženka sa stala tenšou. Typ pokožky som zdedila po mojej mame, takže problém nie je hormonálneho pôvodu.

Čo všetko ste vyskúšali?

Dobrá otázka, musím sa nad ňou zamyslieť! Používala som krémy z viacerých rastlinných olejov, ale moja pleť sa stala ešte mastnejšou. Bohužiaľ, okrem toho, že mám mastnú pleť, je moja pleť citlivá a náchylná aj na začervenanie, preto mi v lekárni odporúčali produkty svetových značiek. Nechcem robiť reklamu, ale ani by som nemohla – osvedčili sa maximálne ako krém na ruky. Hľadala som aj v drogériách, ale darmo mali výhodnú cenu, keď ich produkty vlastnej značky zväčša obsahujú alkohol a vonné látky. Nakoniec mi ostalo tonikum na tvár s výťažkami zo skalnice, ktoré až tak nevysúšalo moju pokožku a základný krém, ktorý sa dá dostať v lekárni.

Ako ste natrafili na prírodné mydlá?  

Je to úplne bežný príbeh, prvé mydlo som dostala od kamarátky. Bolo to peelingové mydlo, ktoré sťahuje póry. Bola som šťastná ako blcha, keď vysvitlo, že zaberá. Mal iba jeden problém: kúpila ho v Taliansku v predajni s ručne vyrábanými mydlami.

Doma takéto mydlá nepredávajú?

Ale áno. Zaobstarala som si aj dva druhy, ich zloženie bolo skoro totožné, ako malo talianske mydlo, ale nebolo to ono. Iróniou osudu je, že zavreli aj ten malý taliansky obchod. Viem, znie to smiešne, spraviť “humbug” kvôli jednému prírodnému mydlu, ale to mydlo bolo to jediné, čo mi pomohlo.

Nakoniec Vám prinieslo riešenie mydlo Manna.

Som príkladom človeka, ktorý neverí na náhody. Oslavovali sme narodeniny mojej tety, ktorá žije na vidieku. Cestovali sme k nej na víkend, mne sa ale ísť nechcelo. V jej kúpeľni som zbadala COCO levanduľové tekuté mydlo. Spýtala som sa jej, či ho môžem použiť na večerné sprchovanie, lebo ma jeho vôňa lákala, zbožňujem totiž levanduľu. Páčilo sa mi, že vôňu mydla bolo cítiť ešte dlho po sprchovaní, preto som sa jej spýtala, kde si ho kúpila. Ukázala mi internetovú stránku, odkiaľ si ho objednala, nemusím Vám ani hovoriť, že celú noc som strávila jej prhľadávaním.  Ráno som si objednala Eben - čistiace mydlo na tvár s aktívnym uhlím a jeden z balíčkov pre riešenie kožných problémov - sadu pre mastnú pleť.

Takže ste spravili predsa len dobre, že ste navštívili svoju tetu.

Nemyslela som si, že sa z tejto cesty vrátim späť taká šťastná. Balíček od Manny prišiel skoro, obsahoval aj mydlo, ktoré som s nádejou očakávala.

Osvedčil sa na mastnú pokožku?

Používala som ho ráno a večer, respektívne používam ho do dnes. Nevysúša moju pokožku, popri ňom používam trikrát týždenne vyživujúcu zmatňujúcu masku s modrým ílom, v ktorej mám rada vôňu čajovníkového oleja. Aj mydlo obsahuje rastlinné oleje, pravdepodobne vďaka tomu asi pleť nevysúša.

Nemusíte viac hľadať medzi talianskymi prírodnými mydlami.

Ostanem pri mydle Eben. Som verná značke, ktorá sa osvedčila a moja pleť sa mi za starostlivosť poďakuje! Poprosila som členov mojej rodiny, aby ma na meniny a narodeniny prekvapili produktmi od Manny, takto sa aspoň nemusia trápiť výberom darčeku.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu