head

Proti problémom s kožou pomôže očista čreva a detoxikácia

Čo môžeme robiť proti problémom s kožou?
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Zmiernenie akné, zlepšenie kože a vlasov

Často si kladieme otázku, čo môžeme urobiť  proti kožným problémom, ak nám nevie pomôcť ani dermatológ? Pre starostlivosť o pokožku je dôležitá aj očista zvnútra, nestačí len používať rôzne krémy.

Bojovať proti problémom s kožou sa zvyčajne pokúšame kozmetickými prípravkami, alebo liečivami na lekársky predpis, pritom nás však ani len nenapadne, že je potrebné spraviť poriadok aj v našich črevách. Pretože po dôkladnej očiste čreva a detoxikácii zapálená pokožka s akné takmer doslova ožije.  

Príčiny a následky

Nadarmo dbáme o pestrú, vyváženú stravu a konzumujeme potraviny bohaté na živiny, ak sa dôležité živiny nevyhnutné pre správne fungovanie nášho organizmu nedokážu v našom tele vstrebať. Prekážajú im v tom nahromadené toxické látky a usadeniny, v dôsledku čoho sa naša pokožka sa stáva matnou, akoby bez života a častokrát sa objaví akné. Keď sa v našom tele nahromadí príliš veľa toxických látok, organizmus sa istej časti snaží zbaviť cez pokožku, čo sa môže prejaviť vo forme vyrážok, akné, ekzému a iných kožných problémov.

Existuje mnoho spôsobov, ako sa toxíny môžu dostať do nášho organizmu. Potravinárske prídavné látky, konzumované spolu so stravou, fajčenie, chemikálie v domácnosti, postrekové látky a dokonca aj výfukové plyny môžu “otráviť” náš organizmus.

Riešenia proti problémom s kožou

Prvým krokom je očista čriev od nahromadených usadenín. Odpadové látky, nahromadené na vnútornej stene hrubého čreva, sú pre organizmus toxické. Druhým krokom je detoxikačná kúra, ktorá prečistí a “odbremení” pečeň,  zároveň odstraňuje aj zvyšky usadenín na sliznici hrubého čreva, čím znižuje riziko vzniku rakoviny hrubého čreva. Podporuje množenie probiotických baktérií a tak prispieva k obnoveniu rovnováhy črevnej flóry. Keďže 70% všetkých imunobuniek sa nachádza v hrubom čreve, stav črevnej flóry priamo ovplyvňuje aj obranyschopnosť nášho organizmu. Vykonaním detoxikačnej kúry sa posilní náš imunitný systém, ktorý si tak ľahšie poradí v boji proti kožným infekciám a zápalu kože, a tým sme proti problémom s kožou už aj veľa spravili.

Viditeľné výsledky

Priaznivý účinok očisty čreva a detoxikačnej kúry sa rýchlo prejaví aj na našom zovňajšku. Znepokojujúce akné sa stratí, zmiernia sa príznaky dermatitídy. Súčasne s vyplavenými toxínmi sa pokožka stane napnutejšou a pevnejšou, vrásky vyblednú, rozšírené póry sa stiahnu. V boji proti problémom s kožou nám môžu byť nápomocné aj superpotraviny, ktoré zásobujú náš organizmus živinami potrebnými pre zdravú pokožku.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu