head

Na toto sú dobré uhorky - 5 argumentov pre uhorky

Päťkrát uhorky: pre toto ich jedzme pravidelne
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Zmiernenie akné, zlepšenie kože a vlasov

Uhorky sú dokonalým letným detoxikantom, vďaka nim bude krajšia aj pokožka, zároveň aj výborne hydratujú . Pre toto sa oplatí jesť uhorky!

Už ani v staroveku ich nekonzumovali iba pre ich chuť, ale uhorky jedli aj ako prevenciu pred vznikom ochorení a na liečebné účely. Mohli by sme sa čo-to od ľudí žijúcich v staroveku naučiť, pretože uhorky sú skutočne cennou a účinnou zeleninou na ochranu zdravia.

Hydratuje organizmus

Nakoľko uhorky vo veľkom množstve obsahujú vodu, prispievajú k vyváženému doplňovaniu tekutín, čo je v lete obzvlášť dôležité. Je jedno, či si touto zelenou obohatíme svoj šalát, či si z nej pripravíme nápoj, vo všetkých formách dokonale hydratuje.

Posilňuje imunitný systém

Uhorky sú bohaté na vitamíny A, B,C a vitamín K, vo veľkej miere obsahujú zinok, fosfor, draslík, horčík, železo a kyselinu listovú. Vďaka obsahu vitamínu K môžu zohrať uhorky dôležitú úlohu aj pri prevencii osteoporózy, samozrejme, ak ich budeme konzumovať pravidelne.

Detoxikuje pečeň

Uhorka, ktorá má nízku kalorickú hodnotu, je dokonalým detoxikantom, či ju budeme jesť osamote, alebo  ako doplnok detoxikačného programu. Táto zelenina účinne čistí črevá, nahromadené toxické látky donúti k vylúčeniu a môže poskytnúť veľkú pomoc aj pri detoxikácii pečene.

Alkalizuje

Keď sa naruší acido – bázická rovnováha organizmu a naše dni znepríjemňujú tráviace ťažkosti, bolesti kĺbov, mali by sme si na pomoc zvolať uhorky. Sú výborným prírodným alkalizátorom, preto ak ich zaradíme do svojho každodenného jedálneho lístka,  zdravotné problémy spôsobené prekyslením organizmu sa skôr zmiernia.

Skrášľuje pokožku

Uhorky majú protizápalový účinok, preto zmierňujú začervenanie pokožky, odstránia nedokonalosti pleti, pokožka bude vďaka nim pevnejšia, preto sa nám v lete zídu ešte viac. Uhorky nám môžu účinne pomôcť aj vtedy, keď sme unavení  a naše oči sa začervenali: položme si na viečka 1-1 plátok uhoriek a oddychujme 10 minút. Kruhy pod očami vyblednú, pokožka okolia očí bude pružnejšia, sviežejšia!

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu