head

Toto sú najlepšie jedlá na skrášlenie pokožky

Toto sú najúčinnejšie jedná na skrášlenie pokožky proti kožným problémom
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zmiernenie akné, zlepšenie kože a vlasov

Namiesto krémov proti vráskam, ktoré sľubujú večnú mladosť, jedzte radšej tieto jedlá, ovocie a zeleninu na skrášlenie pokožky!

Náš životný štýl má vplyv nielen na naše trávenie, postavu a zdravie imunitného systému, ale aj na stav našej pokožky. K tomu, aby bola naša pokožka čistá, pekná a bezproblémová, nám môžu dopomôcť nasledovné jedlá na skrášlenie pokožky!

Plody mora na odstránenie vyrážok

Morské ryby a morské plody bohaté na omega-3 mastné kyseliny a zinok majú priaznivý vplyv nielen na naše srdce a štíhlu líniu, ale môžu veľa urobiť aj pre krásu našej pleti. Zachovaním dobrého krvného obehu prispievajú omega-3 mastné kyseliny k zachovaniu sviežosti pleti, podporujú tvorbu buniek, zmierňujú suchosť pleti a zabraňujú aj vzniku zápalových ochorení pokožky, akými sú napríklad ekzém alebo psoriáza. Zinok, ktorý sa nachádza v rybách, je vynikajúcim liekom proti vyrážkam a podporuje tvorbu buniek. Zaraďme plody mora do svojho jedálneho lístka, spomedzi rýb losos, makrely a lastúrniky: tieto jedlá na skrášlenie pokožky nás obdaria žiarivou, sviežou a čistou pleťou.

Citrusové ovocie na spevnenie pleti

Citrusové ovocie patrí medzi skvelé ovocie na skrášlenie pokožky. Ich vysoký obsah vitamínu C podporuje tvorbu kolagénu, ktorý je nevyhnutný pre zachovanie pevnej a mladistvej pleti. Polyfenoly posilňujú vlásočnice, podporujú krvný obeh, a tiež pomáhajú zmierniť pigmentové fľaky. Hroznové jadierka, zelený čaj a čierne ríbezle sú vynikajúcim zdrojom polyfenolov, kivi, červená paprika, kapusta, paradajky a brokolica sú zase bohaté na vitamín C a antioxidanty, čím stoja v ceste predčasnému starnutiu. Citrusové ovocie zároveň čistí aj črevný trakt, vďaka čomu môžeme ľahšie odstrániť problémy spôsobené nahromadenými toxickými látkami.

Zelenina bohatá na beta – karotén, ktorá vyčarí sviežu pleť

Zeleninu bohatú na beta - karotén môžeme ľahko rozpoznať podľa jej sviežej červenej, oranžovej a zelenej farby. Beta - karotén podporuje tvorbu vitamínu A, ktorý spomaľuje procesy starnutia, vyhladí vrásky a minimalizuje póry. Tekvica na pečenie, mrkva, špenát a kel, ktoré sú bohaté na antioxidanty, sú dokonalým zdrojom beta - karoténu, chránia bunky pred škodlivými vplyvmi, sú účinné proti vyrážkam, a ako vynikajúca prírodná metla čriev, očista náš organizmus od usadených toxínov. Aj tým prispievajú k čistej a peknej pokožke.

Hydratačný vitamín E

Jednou zo záruk mäkkej, mladistvej pleti je vitamín E. Ovocie a zelenina s obsahom vitamínu E pomáhajú spomaliť procesy starnutia, pleť hydratujú, ktorá bude vďaka tomu mäkká a pružná. Vitamín E, ktorý má antioxidačný účinok, sa nazýva aj vitamínom krásy: zabezpečuje správnu hladinu vody v pokožke, chráni proti voľným radikálom a podporuje regeneráciu buniek. Špenát, brokolica, slnečnicové semienka, mandľový olej a olivový olej sú výborným zdrojom vitamínu E.

Zdroj:

https://www.webmd.com/beauty/features/nutrients-for-healthy-skin-inside-out

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu