head

Mydlo Eben – mydlo s aktívnym uhlím na čistenie pleti

Mydlo Eben v boji proti akné
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zmiernenie akné, zlepšenie kože a vlasov

Veľmi často počúvame vety typu: „Mastnú pokožku je nutné vysušiť.“ , či „Mastná pleť je mastnotou chránená pred škodlivými vonkajšími vplyvmi.“. Pravdou však je, že tieto tvrdenia, resp. dobré rady sa zakladajú na veľkom omyle! Zbytočným vysúšaním pokožky jej stav len zhoršujeme, rovnako, ako mastnota nenahrádza hydratáciu. Najlepším riešením je používať také mydlo na pleť, ktoré odstráni, resp. zmierni tieto problémy.

Čím správne čistiť mastnú pleť?

Existuje viacero možností, ako svoju pleť udržiavať dokonale čistú a zároveň ju aj ošetrovať. Jednou z možností je všestranné mydlo, ktorého vlastnosti prekračujú hranice klasických mydiel, dostupných na bežnom trhu. My vám ponúkame jedno z najúžasnejších riešení.  

Mydlo Eben - čierne mydlo bez chemikálií vďaka svojmu zloženiu prispieva k zlepšeniu stavu pleti, poradí si s aknóznou pleťou, matnou pleťou a jeho účinky sú v podstate neopísateľné. Pozrime sa na jeho blahodárne účinky bližšie:

  • Hydratácia: extra panenský olivový olej vynikajúco hydratuje Vašu pokožku, vďaka nej bude Vaša pleť elastická a mladá. Obsahuje nenasýtené mastné kyseliny, vitamíny A, D, E a vitamín K.

  • Vitamíny: sezamový olej má antiseptické účinky, spomaľuje proces starnutia, obsahuje vitamín E, horčík, vápnik, zinok, vitamín B6 vitamín K a lecitín

  • Chrániť a upokojiť: bambucké maslonulový komedogénny index, čo znamená, že neupcháva póry. Má protizápalové a antibakteriálne účinky, ošetruje a chráni Vašu pokožku.

  • Mydlo Eben obsahuje aj ošetrujúci a protizápalový kokosový olej.

  • Regulovanie kožných mazových žliaz: ricínový olej spôsobuje penivý efekt mydla Manna, čo reguluje nadmernú produkciu kožného mazu, čím sa redukujú čierne bodky. Obsahuje aj kyselinu linolovú, ktorej nedostatok podľa štúdií spôsobuje tuhnutie kožného mazu, čím sa upchávajú póry.

  • Mydlo Eben s aktívnym uhlím je mimoriadne účinné na akné. Jej povrch účinne absorbuje nadbytočný kožný maz a nečistoty.

Mastná alebo zmiešaná pleť?

Mastná pleť je charakterizovaná nadmernou produkciou kožného mazu. Máte lesklú pleť, ktorá je fádna a nevýrazná? Je Vaša pleť náchylná na akné, rozšírené póry a čierne bodky? Pravdepodobne máte mastnú pleť. Niekedy za to môže genetika, hormonálne príčiny, niekedy však my sami. Alkohol a kofeín napríklad zhoršujú stav problematickej pokožky, aj kvôli tomu by ste sa im mali vyhýbať. Zmiešaná pleť znamená oproti mastnej kombináciu dvoch rôznych typov pleti: problematická T-zóna, kde je pleť mastná a líca so suchou alebo normálnou pleťou. Starostlivosť o tieto dva rôzne typy pleti práve preto nie je rovnaká! Mydlo Eben bez chemikálií je ideálnou voľbou pre čistenie mastnej pleti, suché partie zmiešanej pleti však môže vysúšať. Pri zmiešanej pleti ju preto odporúčame používať 3-krát týždenne v kombinácii s iným mydlom. Pre úspešnú liečbu je preto nevyhnutné správne určiť typ vašej pokožky.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu