head

Zdravé vlasy na dosah! Ukážeme Vám ako na ne!

Mydlo pre zdravé vlasy
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zmiernenie akné, zlepšenie kože a vlasov

Vlasy bez života a lesku môžu pokaziť Váš celkový vzhľad. Stres, nevhodná strava, o nepriaznivých vplyvoch počasia už ani nehovoriac – všetky tieto faktory by ste mali riešiť, pokiaľ chcete mať zdravé vlasy.

Pre zdravie Vašich vlasov môžete spraviť veľa užitočných vecí, jednou z nich je aj nahradenie šampónu, balzamu a kondicionéru mydlom na umývanie vlasov. Vďaka vzácnym olejom, ktoré toto mydlo obsahuje, budú Vaše vlasy krásne a hebké. Ktoré sú to?

Ricínový olej proti infekciám

Protiplesňové a antibakteriálne účinky ricínového oleja Vám pomôžu získať zdravé vlasy bez lupín a kožných infekcií. Úspešne sa používa aj ako podpora pre rast vlasov, vyživuje pokožku vlasov a posilňuje korienky vlasov.

Lesk a vitalita vďaka kokosovému oleju

Kokosový olej Vaše vlasy hydratuje a posilňuje aj zvnútra. Obsahuje vitamíny E a K, ktoré spevňujú vlasy a ošetrujú polámané končeky vlasov. Kokosový olej sa používa aj ako zábal na poškodené vlasy po farbení.

Olivový olej pôsobí protizápalovo

Olivový olej je jeden z najvzácnejších olejov. Je plný antioxidantov a vitamínu E, vďaka ktorým budú Vaše vlasy zdravé a husté. Mydlo pre zdravé vlasy s olivovým olejom účinne bojuje aj proti lupinám.

Esenciálne oleje nie len pre vôňu

Čajovníkový olej je známy vďaka svojim antiseptickým a čistiacim účinkom. Vedeli ste, že vie vyčistiť aj vlasové korienky, čím podporuje rast vlasov? Levanduľový olej upokojuje pokožku a redukuje výskyt ekzému.

Bonus: Zelený íl

Íl sa používa v rôznych kozmetických prípravkoch. Pre zdravé vlasy je dôležitý najmä pre obsah minerálov a stopových prvkov, ako sú: železo, vápnik, horčík, zinok, selén, a draslík.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu