head

Olej z hroznových jadierok: všeliek na pokožku

Olej z hroznových jadierok: všeliek na pokožku
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zdravý životný štýl

Svoju pokožku môžete ošetrovať rôznymi spôsobmi a rôznymi prípravkami. Môžete používať krémy s viacerými zložkami, alebo sa môžete spoľahnúť na silu prírody. Ak sa rozhodnete pre druhú možnosť, oplatí sa Vám vyskúšať olej z hroznových jadierok: je jedným najúčinnejším a najmnohostrannejším prípravkom na ochranu pleti, ktorý môžu úspešne používať aj ľudia s mastnou pleťou a vyrážkami.

Kvalitný olej z hroznových jadierok je lisovaný za studena a neobsahuje žiadne pridané látky. To je tajomstvom toho – na výrobu 1 litra oleja z hroznových jadierok je potrebných cca 50 kg jadierok -, že disponuje všetkými blahodarnými účinkami.

Omega -6 mastné kyseliny a antioxidanty

Najdôležitejšie ošetrujúce zložky oleja z hroznových jadierok  sú omega – 6 mastné kyseliny (napr. kyselina linolová),  anitoxidačné  polyfenoly a vitamín E. Antioxidanty posilňovaním imunitného systému  znižujú riziko vzniku rakoviny kože, viažu voľné radikály, ktoré spôsobujú zápaly a starnutie pokožky. Pretože prispieva k tvorbe kolagénu a elastínu, používaním oleja z hroznových jadierok bude pokožka pevnejšia, zmiernia sa vrásky a strie. Okrem antimikrobiálnym účinkom, aj kyselina linolová prispieva k tomu, že olejom z hroznových jadierok je možné liečiť vyrážky, ekzém a iné zápaly kože. Zmierňuje svrbenie pokožky, je účinný proti pečeňovým škvrnám, na prevenciu proti stareckým škvrnám, tiež na čistenie pokožky a odstránenie prebytočného mazu z nej. Navyše odstráni aj kruhy pod očami.

Olej z hroznových jadierok proti spáleniu

Olejom z hroznových jadierok môžete chrániť pokožku pred škodlivým slnečným UV žiarením, ale jeho použitie je vhodné aj vtedy, ak sa Vám pokožka už spálila: urýchľuje hojenie rán, zjemňuje popraskané pery.

Na mastnú pokožku a vlasy

Rýchlo sa vsakuje, výborne hydratuje, ošetruje pokožku bez toho, aby ju mastil, preto je ošetrovanie olejom z hroznových jadierok účinné aj v prípade mastnej pokožky. Nakoľko zmierňuje tvorbu kožného mazu, reguluje aj mastenie vlasovej pokožky a tvorbu lupín.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu