head

Tieto 3 potraviny sú najlepším zdrojom probiotík!

Viete, čo je najlepším zdrojom probiotík?
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zdravý životný štýl

Nadúvanie, zápcha, hnačka? Na tráviace problémy sú najlepším zdrojom probiotík tieto 3 druhy jedál, ktoré je dobré, ak si pri nákupe vložíme do nákupného košíka!

Rôzne tráviace ťažkosti alebo aj antibiotická liečba, môžu zaťažiť náš tráviaci trakt, avšak vhodnou stravou  môžeme pre zdravie svojho organizmu a tráviaceho traktu urobiť veľmi veľa. Stravujme sa správne a doplňme si probiotiká jednoducho!

Jogurt

Prírodný, neochutený jogurt  je jedným z najznámejších a najlepších zdrojov probiotík. Prírodné jogurty obsahujú laktobaktérie  aj bifidobaktérie, preto prispievajú k zachovaniu zdravého trávenia, a tiež pohybov čriev. Dajme si pozor na to, aby sme si vybrali taký jogurt, ktorý obsahuje živú flóru, živé bakteriálne kultúry, pretože tieto môžu pomôcť pri napravení nášho trávenia.

Kyslá kapusta

Kyslá kapusta je plná vitamínu C, je dokonalým posilňovačom imunitného systému, výborne podporuje trávenie, a podobne ako prírodné jogurty, obsahuje laktobaktérie, preto môže znamenať významnú pomoc pri zachovaní rovnováhy črevnej flóry. Pri jej kupovaní sa snažme vybrať nepasterizovanú kyslú kapustu, pretože takto môžeme do svojho organizmu vniesť viac dobrých baktérií. Keď je to možné, namiesto supermarketov si kupujme kyslú kapustu na trhu!

Kaukazský kefír

Kaukazský kefír, kyslý mliečny výrobok, patrí v súťaži medzi najlepšie zdroje probiotík tiež na víťazné priečky. Hustý a krémový kefír v sebe ukrýva takú kombináciu probiotík, ktorá prospieva nielen našej črevnej flóre, ale zároveň pomáha napraviť aj naše trávenie. Podobne ako kefír, aj cmar má mimoriadne vysoký obsah srvátky, preto je aj tento mliečny výrobok bohatý na laktobaktérie.

V prípade precitlivenosti na mliečny cukor, alebo cukrovky, si vyberte toto!

Keď Vás tráviace problémy trápia už dlhú dobu, a nechcete každý deň jesť kefír, jogurt alebo kyslú kapustu, alebo trpíte precitlivenosťou na mliečny cukor, cukrovkou, potom môže byť jednoduchým a spoľahlivým riešením, ak si vyberiete doplnky výživy  s obsahom probiotík. Keď sa rozhodneme pre doplnky výživy s obsahom probiotík, ktoré sa najbežnejšie nachádzajú v našom tráviacom trakte, nedostaneme pomoc iba pri zachovaní rovnováhy črevnej flóry, ale si môžeme zlepšiť aj tráviace problémy, a tiež posilniť si svoj imunitný systém.

Zdroj:

https://www.webmd.com/digestive-disorders/ss/slideshow-probiotics

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu