head

Ako sa zbaviť celulitídy? | Redukcia príznakov celulitídy.

Ako sa zbaviť celulitídy?
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Zdravý životný štýl

Celulitída sa môže prejaviť, bez ohľadu na vek a hmotnosť, u každej ženy. Môže vzniknúť i napriek dodržiavaniu pitného režimu minimálne 3 litrov tekutín denne,  jedálnička bez toxínov a pravidelného pohybu. Pozrime sa teda, čo môžeme ešte spraviť pre jasnejšie kontúry a pevnejšiu pokožku - ako sa zbaviť celulitídy.

Celulitída sa prejavuje zväčšením komôr tukových buniek smerom k povrchu pokožky, čo môže pôsobiť neestetickým dojmom. Najčastejšie postihnuté oblasti sú: stehná a zadok, zriedkavo ramená, aebo brucho.

Alkalizácia

Počas boja proti celulitíde nezabudnite ani na dôležitosť alkalizácie! Darmo sa stravujete zdravo, dbáte na dostatočný príjem tekutín a pravidelný pohyb, pokiaľ je acidobázická rovnováha vášho organizmu narušená. Dôsledkom tohto stavu môžu byť aj prejavy tráviacich ťažkostí, bolestí kĺbov a kožné problémy, okrem iného aj celulitída. Vyberte si alkalizujúcu kúru, ktorá je zostavená z dôveryhodných surovín. Touto kúrou môžete prispieť nielen k zlepšeniu trávenia, ale aj k detoxikácii a k zmierneniu celulitídy.

Lymfatická masáž (lymfodrenáž)

Lymfatická masáž je jedným z najlepších spôsobov, ako zmierniť celulitídu. Masér počas lymfatickej masáže zrýchli prietok lymfy a cielenými pohybmi dosiahne vylúčenie toxínov z tela. Dôsledkom lymfatickej masáže sa naštartujú prirodzené detoxikačné procesy organizmu, a v nasledujúcich hodinách po procedúre sa toxíny vylúčia z tela cez obličky a cez tráviaci systém.

Zábaly proti celulitíde

Tieto zábaly je možné absolvovať v kozmetických salónoch, ale môžete si ich spraviť aj v pohodlí domova. Najlepšou voľbou je ich aplikovať po lymfatickej masáži. Použité účinné látky sa totiž vstrebávajú do pokožky najefektívnejšie práve po masáži. Vybrať si môžete z teplých a zo studených zábalov. Pokiaľ sa rozhodnete pre domáci zábal, najlepšou voľbou je aplikácia krémov so škoricovým, alebo kávovým základom, ktoré stimulujú krvný obeh a zvyšujú prekrvenie. Následne zabaľte časť dotknutého tela fóliou, a zababušte sa prikrývkou, alebo teplým oblečením. Pokiaľ si tento zábal spravíte doma počas leta, zaiste to nebude najpríjemnejšie, ale výsledok stojí za to.

Infrasauna

Infrasauna stimuluje krvný obeh a zvýši vylučovanie odpadových látok, čím pomáha odbúravaniu tukov. Aj účinné látky krémov proti celulitíde sa vstrebávajú do pokožky lepšie, pokiaľ sú aplikované po infrasaune.

Mezoterapia

Podstatou mezoterapie je zavádzanie látok do podkožných tukových tkanív. Tieto látky odbúravajú tuk, a zvyšujú účinnosť mikrocirkulácie a fungovania lymfatického systému.

Rádiofrekvenčné odbúravanie tukov

Pomocou rádiofrekvenčnej energie sa prehrievajú tkanivá a tukové bunky do určitej teploty, dôsledkom čoho sa stávajú tekutými. Vďaka aktívnejšej látkovej výmene sa dostávajú do obehovej a lymfatickej sústavy, odkiaľ sa následne vylučujú.

Pohyb

Špeciálnymi cvičeniami môžete prispieť k zlepšeniu vzhľadu našej pokožky. Cvičenia, ktoré sa dajú vykonávať aj v pohodlí domova, môžu zlepšiť lokálne prekrvenie partií, čo môže vo veľkej miere prispieť k odvodneniu tela. Svaly sa spevnia, pokožka sa stane pružnejšou, to všetko pomáha v boji proti celulitíde. Informácie ohľadom cvičení sa dajú získať na internete.

Stravovanie

Vyvarujte sa sýtených nápojov, alkoholu a nápojov obsahujúcich kofeín a mastných jedál. Doporučuje sa vypiť 2-3 litre čistej vody denne. Efektívnosť cvičení proti celulitíde zvyšuje aj konzumácia ananásu.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu