head

Prírodné riešenia a liečivé čaje proti vplyvom frontálnych prechodov

Prírodné riešenia proti citlivosti na frontálne prechody
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zdravý životný štýl

Náhle zmeny počasia, teplotné výkyvy a časté zmeny vlhkosti vzduchu môžu nepríjemne vplývať na náš organizmus. Ponúkam Vám niekoľko prírodných riešení proti prílišnej citlivosti na frontálne prechody! Frontálne prechody majú nepriaznivý vplyv na mnohých z nás, sme bez nálady, podráždení, a medzi najčastejšie príznaky patrí aj neznesiteľná bolesť hlavy. Ale nemusíme svoj život prežiť ako obete frontálnych prechodov: príznaky môžeme do značnej miery zmierniť zmenou stravovacích návykov a liečivými čajmi!

Čo môžeme urobiť proti prílišnej citlivosti na frontálne prechody

To, že do akej miery na nás frontálne prechody vplývajú, do značnej miery môže byť ovplyvnené pohlavím, telesnou hmotnosťou a aj celkovým zdravotným stavom. Preto ak máme nadváhu, žijeme prežívame stresy a potrebovali by sme aj posilniť našu imunitu , je veľká pravdepodobnosť, že sa môžeme zaradiť do tábora citlivých na frontálne prechody.

Na zmiernenie alebo odstránenie príznakov spôsobených precitlivenosťou na frontálne prechody by sme nemali siahať hneď po liekoch. Vhodnejšie je najprv sa zamyslieť nad našimi stravovacími návykmi a vyskúšať niekoľko liečivých čajov, ktoré okrem toho, že nám môžu účinne pomôcť, majú priaznivý vplyv aj na trávenie a na detoxikáciu organizmu.  

Aby sme boli odolnejší voči výkyvom spôsobenými frontálnymi prechodmi, by sme mali konzumovať zeleninu a ovocie bohaté na minerálne látky a vitamíny, ako sú kapusta, špenát, paprika, pomaranče, grapefruit, banány  a jablká. Tieto potraviny posilnia náš imunitný systém a prispievajú k zdravému tráveniu, preto ak je to potrebné, pomôžu nám aj zbaviť sa aj nadbytočných kilogramov, pričom sú vďaka ich detoxikačným účinkom vhodné aj počas čistiacej kúry.

Liečivé čaje proti vplyvom frontálnych porúch

Vitamín C je pre náš organizmus mimoriadne dôležitý, a šípkovým čajom ho môžeme veľmi ľahko doplniť. Je veľmi dôležité, aby sme pri príprave takéhoto čaju šípky neobárali, ale lúhovali! Proti precitlivenosti na frontálne poruchynám môže účinne pomôcť zázvor známy svojou pikantnou chuťou a detoxikačnými a čistiacimi účinkami, a tiež čaj z feniklaa ľubovníka bodkovaného. Úzkosť a depresiu spôsobenú frontálnymi prechodmi môžu zmierniť čaje s upokojujúcim účinkom, napríklad čaj zo ženšenu, kamiliek, rebríčka obyčajného, levandule a medovky lekárskej. Medovka je výborná aj proti bolesti hlavy a migréne. Oproti liekom majú liečivé čaje tú obrovskú výhodu, že neznižujú schopnosť koncentrácie a ich prírodné zložky nepoškodzujú náš organizmus.

Proti únave a bolesti hlavy spôsobenej precitlivenosťou na frontálne prechody je dokonalým riešením mäta, pričom jej čistiace účinky a schopnosť podporiť potenie priaznivo vplývajú aj nadetoxikáciu, preto ich konzumáciou nebudeme iba sviežejší, ale zároveň si môžeme čistiť aj svoj organizmus. Mäta pieporná tiež výborne osviežuje, pričom je vhodná aj protižalúdočným a črevným problémom. Výrazný rozmarín, šalvia a zelený čaj tiež výborne aktivizujú, riešením na vysoký krvný tlak a závrate zase môže byť imelo biele.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu