head

Ríbezľa – Čistič krvi, posilňovač kostí a detoxikant

Ríbezle, mnohostranné červené bobule / Ako chránia naše zdravie?
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zdravá výživa

Ríbezle sú dokonalým príkladom toho, že na veľkosti nezáleží: ako je toto ovocie drobné, presne o toľko má cennejšie vlastnosti, čím pomáha ochrániť náš organizmus pred mnohými ochoreniami. Toto drobné červené ovocie nám môže byť v mnohom nápomocné. Mali by sme preto objaviť a lepšie spoznať túto obľúbenú liečivú rastlinu kláštorov 14. storočia!

Zmierňuje zápal

Keď trpíme vysokými teplotami, alebo iným ochorením, ktoré v tele spôsobuje zápal, zápalom kĺbov, infekciou močových ciest, ríbezle nám môžu pomôcť. Vďaka protizápalovému účinku  – pri použití ako doplnková liečba – môžu ríbezle prispieť k zníženiu vysokej teploty, k zmierneniu zápalov, preto sa vďaka nim skôr zbavíme nepríjemných príznakov.

Čistí krv a detoxikuje

Ríbezle sú dokonalé na prírodné zníženie krvného tlaku a čistenie krvi, tiež účinne podporujú prirodzené detoxikačné procesy organizmu. Ich konzumáciou budú pružnejšie steny žíl a tepien, vďaka čomu môžeme znížiť riziko kôrnatenia ciev. Ríbezle, ktoré majú nízku kalorickú hodnotu a vysoký obsah vlákniny, patria medzi najlepšie močopudné ovocie, dokonca pomáhajú vylúčiť z organizmu aj kovy. Majú mierny laxatívny účinok, preto sa ich konzumácia počas diéty  a detoxikačnej kúry  vyslovene odporúča.

Je výborným antioxidantom

V čase toxínmi otráveného ovzdušia a jedál plných toxických látok, sú ríbezle obrovským pokladom: toto ovocie je výborným antioxidantom, vo veľkej miere obsahuje vitamín B, E a vitamín C, tiež fosfor, draslík, beta - karotén, horčík, sodík a železo. Vďaka vysokému obsahu vápnika účinne posilňuje kosti, chráni celistvosť zubov, preto je dobré, ak sa ríbezle dostanú aj na taniere starších ľudí a detí!

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu