head

Príchod jari - čas obnovy. Upracte svoju pokožku!

Príchod jari je tu: Prebuďte Vašu pokožku zo zimného spánku
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca

Google+
Téma: Zaujímavosti

Nedostatok slnečných lúčov a sychravé počasie pomaličky vystrieda príchod jari. Prebúdza sa nielen príroda ale aj naše telo. Všetko okolo nás – vrátane našej pleti – sa akoby prebúdzalo zo zimného spánku a my túžime po obnove.

Príchod jari však znamená často aj príchod jarnej únavy. Naše telo už vyčerpalo všetky svoje zásoby vitamínov a minerálov, čo sa zjavne odráža aj na našej pleti. Ukážeme Vám zopár tipov, ako sa starať o Vašu pleť a pokožku tela v tomto období.

Odstráňte odumreté kožné bunky!

Na osvieženie Vašej pokožky tela použite peeling. Obrusujúce častice jemne a šetrne odstraňujú odumreté bunky Vašej pokožky, čím jej pomáhajú dýchať. Popri čistení Vám vzácne oleje plné antioxidantov, nenasýtených esenciálnych mastných kyselín a vitamínu E zabezpečia aj potrebné ošetrenie a výživu. Jemná masáž popritom pomáha pri prekrvení pokožky.

Oživte Vašu pleť!

Mráz, kúrenie, vietor a nedostatok slnečných lúčov – Vaša pleť čelí celú zimu ich náporom! Mastnejšie maslá, ktoré chránili vašu pleť pred nepriaznivými vplyvmi počasia a pred vysúšaním už môžete nahradiť ľahšími olejmi. Pleť je však potrebné pripraviť, aby mohla vsiaknuť všetky živiny: potrebuje dôkladné a šetrné čistenie. COCO mydlo s morskou soľou je mydlová špecialita, ktorá pomocou morskej soli jemne odstraňuje odumreté bunky pleti. Vďaka kokosovému oleju a bambuckému maslu bude Vaša pleť hydratovaná, jemná a čerstvá.

Doplňte zásoby vitamínov a minerálov

Príchod jari znamená aj nádielku čerstvej zeleniny, ale niektoré vitamíny si môžeme doplniť už aj teraz. Vypestujte si žeruchu! Táto nenáročná bylina v sebe skrýva  vitamíny A, B1, B3, B6, C, E aj K a minerály draslík, sodík, vápnik, fosfor, železo a jód.

Tip na záver: Horčík Vám pomôže pri prechode!

Koniec zimy a príchod jari môže byť zaťažujúci pre náš organizmus. Môžu sa prejaviť svalové kŕče, bolesti hlavy, nesústredenosť a stres. Horčík je nevyhnutný pre správne fungovanie nášho tela, jeho zvýšený príjem je práve preto na jar nevyhnutným. Bohaté na horčík sú: strukoviny, morské ryby a orechy.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu