head

Súvis medzi duševným pokojom a trávením

Súvis medzi duševným pokojom a trávením
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Program na čistenie čriev

Stresom si nepokazíte iba svoj deň, ale môžete trvalo poškodiť svoje črevá a celý organizmus. Aj Vy ste už počuli dobrú radu, aby ste sa neznervózňovali? Pri tejto vete typicky mávnete rukou a Vaše mozgové závity sa točia ďalej, pričom pociťujete, že počet mozgových buniek stále klesá, a ako bonus sa Vám naruší aj trávenie.

Čo je pre Vás najdôležitejšie?

Staré a známe porekadlo hovorí, že ako sa meníte Vy, mení sa s Vami celý svet. Vy sa rozhodnete, či nejakú situáciu, udalosť prijmete, poučíte sa z nej a idete ďalej, alebo všetko popierate a vediete boj s veternými mlynmi, čím sa zaseknete v situáciách z minulosti. Položte si otázku, či to, nad čím sa teraz znervózňujete, bude dôležité aj o pár mesiacov, alebo rokov. Ak je odpoveď áno, ešte stále máte možnosť rozhodnúť sa, či sa k tomu postavíte ako k situácii, ktorú treba vyriešiť, alebo to budete prežívať ako ďalší problém – ktoré Vás posunie dopredu? Samozrejme, každý má ťažšie dni, a ani úsmev si nemôžete každý deň nasadiť, ako nejaký módny doplnok, ale si urobíte jasno v tom, čo je skutočne dôležité, svoje dni môžete prežiť pokojnejšie, aj Vaše noci budú plynúť bezstarostnejšie, za čo Vám bude vďačný aj Váš tráviaci systém.

Riešenie je vo Vás

Pretože stres  potrápi aj Váš črevný systém, pripomenie sa Vám pravidelnými hnačkami , alebo práve naopak zápchou. Uvedomte si tieto príznaky a namiesto liekov – ktoré liečia iba príznaky – dbajte o svoj vnútorný pokoj. K vyrovnanosti do veľkej mieri prispieva aj správna životospráva: budete menej depresívni a citliví na stres, ak budete konzumovať veľa zeleniny a ovocia. Úlohy, ktoré je potrebné vyriešiť, nebudete vnímať ako obrovské problémy, ak svoj tráviaci systém nebudete zaťažovať chipsami, ktoré sa zoraďujú na poličkách supermarketov, alebo zaťažujúcimi, prerafinovanými pokrmami z rýchleho občerstvenia.

Ak máte pocit, že Váš organizmus aj nervový systém sú preplnené, ak chcete zlepšiť kvalitu svojho života, urobte veľké vnútorné upratovanie, detoxikujte, hoci aj kompletným detoxikačným programom , meditujte a hľadajte každý deň aspoň jednu vec, v ktorej budete vidieť len to pekné a dobré!

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu