head

Arabinogalaktan: prebiotikum podporujúce imunitu

Ako chráni naše zdravie arabinogalaktan?
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Probiotika

Arabinogalaktan pozitívne ovplyvňuje rovnako imunitný systém aj tráviaci systém. Môže byť použitý na úpravu zdravia črevnej flóry, stupňovanie imunity, ale poskytne pomoc aj pri akútnych ochoreniach.

Arabinogalaktan je imunostimulačný polysacharid, ktorý pozitívne vplýva na črevnú flóru. Vďaka týmto dvom vlastnostiam poskytuje výbornú ochranu proti vírusovým a bakteriálnym infekciám, ale má dokázateľne aj protirakovinové vlastnosti.

Prebiotický účinok

Arabinogalaktan môžeme objaviť vo vicerých rastlinách, medzi nimi hlavne Echinacea ho obsahuje v hojnom množstve. Má prebiotické vlastnosti, takže slúži ako výživa pre probiotické baktérie, ktoré počas fermentácie produkujú mastné kyseliny s krátkym reťazcom, ako butirár a propionát. Obidva zohrávajú kľúčovú rolu z hľadiska zdravia hrubého čreva, chránia steny čriev pred chorobami a zvyšujú počet prospešných baktérií, ako napríklad bifidobaktérie , či lactobacily.

Antibakteriálny, antivírový a protirakovinový

Arabinokgalaktan zničí baktérie a vírusy a baktérie, ktoré vnikli do organizmu, nakoľko priťahuje biele krvinky. Zároveň podporuje tvorbu bielych krviniek, popri tom podporuje ničivý- cytotoxický  účinok “požieračov buniek”, posilňujúc tým imunitný systém. Je vhodný na to, aby sa zameral na rakovinové, alebo prekancerózne bunky, z ktorých sa môže vyvinúť rakovina. Je dokázané, že je výnimočne prospešný v prípade syndrómu chronickej únavy, vírusovej hepatitídy, HIV a AIDS, resp. autoimúnnych ochorení.

Nakoľko arabinogalaktan disponuje prebiotickými vlastnosťami, probiotické baktérie sú zásobované živinami, preto je neodpustiteľnou zložkou symbiotík.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu