head

Zdráhate sa obliecť si letné šaty? Vyskúšajte diétu na ploché brucho!

Ploché brucho: Akou diétou ho možno dosiahnúť?
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Ploché brucho

Už dávno čakáte, aby ste si mohli konečne obliecť obľúbené letné šaty, ale nemôžete kvôli vypuklému bruchu? Vyskúšajte diétu na ploché brucho, ktorá Vás v priebehu 7-10 dní zbaví nepríjemných tukových vankúšikoch v oblasti pásu! Aby Vám to šlo ľahšie, predvedieme Vám aj ukážkový jedálniček.
Miesto toho, aby ste naďalej nariekali, rozhodnite sa a začnite hneď s diétou na ploché brucho. Dobrou správou je, že nemusíte čakať 3-4 týždne na výsledok, zmenu zacítite už po niekoľkých dňoch. Diéta na ploché brucho nie je zavádzaním, s tukovými vankúšikmi sa dá rozlúčiť aj bez sebatrýznenia.

Nehovoríme o hladovaní!

Počas diéty na ploché brucho sa doporučené množstvo kalórií rozdelí na 5 častí, a človek má jesť povinne každé tri hodiny. Takto si nezaťažíme žalúdok, trávenie funguje takmer nepretržite, urýchli sa látková výmena, takže sa ľahšie štiepia sacharidy a tuky. Keďže náš organizmus spaľuje počas trávenia bielkovín značné množstvo kalórií, pričom na spracovanie tukov potrebujeme oveľa menej energie, uprednostňujeme rybu a hydinu bohaté na bielkoviny, nízkotučný jogurt a tvaroh, vajíčko, quinou, respektíve sóju.

Ukážkový jedálniček:

Raňajky: Pohár čerstvo lisovanej šťavy z citrusov. Zhruba po 20 minútach jednu dávku chudého, natúr jogurtu s ovsenými vločkami alebo chia semiačkami, krajec celozrnného toastu ochuteného malou lyžičkou medu. Raňajky zavŕšime šálkou zeleného čaju.
Desiata: jedna dávka chudého natúr jogurtu, alebo za hrsť čerstvého ovocia, alebo aj banánu.
Obed: šálka parenej hnedej ryže s artičokovým šalátom ochuteným olivovým olejom, parené, alebo v rúre pečená morská ryba, prípadne chudé kuracie prsia bez kožky (vegetariáni môžu mäso nahradiť hubami, prípadne tofu syrom.)
Olovrant: čerstvé ovocie, šálka zeleného čaju.
Večera:  cícerová krémová polievka s lyžičkou nadrobno rozmixovaných ovsených vločiek, chudý tvaroh, garovaná zelenina, alebo surový šalát s trochou rastlinného oleja a koreninami, tenký krajec toastu z celozrnnej múky.

Keby sme sa predsa len cítili hladnými, môžeme hodinu po večeri zhrešiť dávkou červeného alebo fialového ovocia: jahodami, malinami, ríbezľami, višňami, morušou.

Ako urobiť diétu efektívnejšou?

Zaujímavé, ale niektoré črevné baktérie môžu byť účinné na reguláciu hmotnosti, preto je diéta na ploché brucho efektívnejšia a rýchlejšia za pomoci probiotík. Zdá sa, že baktérie firmicutes stimulujú produkciu takých enzýmov, ktoré spaľujú aj inak nestráviteľné sacharidy, a stupňujú množstvo absorbovaných kalórií. Keď teda počas diéty na ploché brucho zvýšime príjem týchto baktérií, urobíme veľa v záujme dosiahnutia vytúženého plochého brucha.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu