head

3 tipy proti nadúvaniu počas Vianoc

Ukážeme Vám 3 koreniny, pomocou ktorých môžeme aj počas Vianoc predísť nadúvaniu.
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Nadúvanie

Počas sviatkov mnohých trápi nadúvanie, ktoré môže zničiť nielen potešenie z jedla, ale má vplyv aj na našu náladu. Pozrime sa, čo môžeme urobiť proti nadúvaniu počas Vianoc! K tomu, aby sme si mohli aj Vianoce užívať s plochým bruchom, nemusíme jesť puritánske, neochutené jedlá. Postačí niekoľko vybraných korenín a nadúvaniusa zďaleka vyhneme!

Rasca

Rasca vynikajúco podporuje trávenie, preto ak si jedlá z kapusty pripravíme spridaním rasce, naše vianočné detoxikačné jedlo je hneď hotové! Pri príprave jedál z kapusty je aj preto dobré používať rascu, lebo kapusta môže u citlivých spôsobiť nadúvanie, avšak rasca tomu môže zabrániť. Rasca je výbornou koreninou nielen proti nadúvaniu, ale aj výborne posilňuje žalúdok a odstraňuje plynatosť, podporuje tvorbu žalúdočnej kyseliny a môže zmierniť aj bolesti žalúdka.

Škorica

Škorica je typickou vianočnou koreninou, jej nenapodobiteľná chuť a vôňa jednoducho k sviatkom patria. Ak sa prejeme a zaťažíme si svoj žalúdok alebo tráviaci systém, škorica môže byť naším dokonalým pomocníkom, hoci aj tak, že si ňou posypeme ovocný šalát. Škorica účinne zmierňuje pocit plnosti, nadúvanie, podporuje vylučovanie tráviacich štiav, dokonca je dobrou voľbou aj počas detoxikačnej kúry  po sviatkoch. Počas sviatkov je nechutenstvo neobvyklým javom, avšak ak nás trápi po nejakej chorobe, škorica nám môže pomôcť aj v tomto prípade.

Bazalka

Bazalka, ktorá je účinným prírodným liekom proti nadúvaniu, dodá rôznym druhom mäsa a cestovinám výnimočne lahodnú chuť, ale môžeme ju smelo používať aj na dochutenie vlastných domácich zálievok na šaláty. Ak si zaťažíme svoj žalúdok a trápi nás nepríjemný pocit napätia v oblasti brucha, najlepšie urobíme, ak si namiesto rozopnutia gombíkov uvaríme čaj z bazalky! Bazalka účinne zmierňuje žalúdočné kŕče, kŕčovitú bolesť hlavy, dokonca ešte aj kŕčovitý kašeľ. Do šálky vody dajme 2-3 listy bazalky, nechajme odstáť 10 minút. Pomaly popíjajme a neznesiteľné nadúvanie rýchlo povolí.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu