head

Potraviny, ktoré spôsobujú nadúvanie | Týmto sa vyhýbajte

Nadúvanie: 3 potraviny, ktorým by sme sa mali vyhnúť
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Nadúvanie

Zdravo sa stravujete, pozorne si vyberáte zloženie svojej stravy, dokonca máte aj pravidelný pohyb? Vaše brucho napriek všetkému stále pripomína dobre nafúknutý balón? Pozrite sa na 3 druhy jedál, ktoré spôsobujú nadúvanie. Mali by sme sa im preto radšej vyhnúť!

Nadúvanie nám môže pokaziť celý deň, naše programy, a kvôli pocitu nepohodlia, ktoré spôsobuje, ani naša nálada nebude práve najlepšia. Trochou pozornosti však môžeme nadúvaniu často krát omnoho ľahšie predísť, ako by sme si to mohli myslieť. Dajme si pozor na to, čo jeme, ak je to potrebné, veďme si denník o svojom stravovaní, vďaka ktorému môžeme veľmi rýchlo zistiť, čo nám spôsobilo nadúvanie!

Brokolica, kel, kapusta

Rastliny z čeľade kapustovitých, čiže brokolica, kapusta a kel, môžu všetky spôsobiť nadúvanie. Táto zelenina môže byť „zradná“, pretože napriek tomu, že môže podporiť chudnutie a môže nám byť účinným pomocníkom počas diéty a detoxikácie, u precitlivených môže ľahko spôsobiť nadúvanie. Testujme seba samých, a ak po konzumácii kapustovitých nás začne tlačiť gombík na nohaviciach, potom sa im radšej vyhnime!

Žuvanie žuvačky

Žuvačky poznáme ako prvú pomoc na osvieženie dychu po jedle. Mali by sme však vedieť, že žuvanie žuvačky môže spôsobiť nadúvanie: počas žuvania žuvačiek sa do žalúdka dostane vzduch, čo môže spôsobiť aj bolesť žalúdka, nadúvanie. Svieži dych je dôležitý, ale je lepšie žuť žuvačky menej často, a ak sa chceme vyhnúť nepríjemnému, napätému pocitu v oblasti žalúdka, namiesto nich radšej prežúvajme listy mäty!

Mliečne výrobky

Každý organizmus je iný, každý je citlivý na niečo iné, avšak mnohých trápi intolerancia laktózy, a tom ani nemusia vedieť. Jedným z najtypickejších príznakov intolerancie laktózy je nadúvanie, ktoré sa objaví po konzumácii mliečnych výrobkov. Takéto nadúvanie môže byť sprevádzané hnačkou , bolesťou žalúdka a plynatosťou. Ak tieto príznaky pociťujeme často, určite sa obráťme na svojho lekára, aby nás vyšetril!

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu