head

Nadúvanie: čo vyvoláva tieto ťažkosti?

Nadúvanie: čo vyvoláva tieto ťažkosti?
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Nadúvanie

Príčiny nadúvania

Nadúvanie je veľmi nepríjemný syndróm, ktorý môže spôsobovať plynatosť, pocit plnosti, časté vetry. V pozadí sú vždy problémy s trávením.      

Vetry spočiatku nie sú životu nebezpečné, ale nepríjemné, veľmi rušivé prejavy, hlavne vtedy, ak sú príliš časté. Môžu sa zmierniť zmenou jedálnička, zvýšeným príjmom tekutín. Každopádne je potrebné príznaky častých vetrov riešiť, veď črevá predstavujú 70% imunitného systému. Tu dochádza k vstrebávaniu a produkovaniu látok, ktoré sú vo veľkej miere rozhodujúce pre zdravie organizmu.         

Odchod plynov nahromadených v črevách je normálnym fyziologickým javom. Číselne vyjadrené vypúšťanie vetrov 10-15 krát za deň sa dá považovať za normálne, sú však aj takí, pre ktorých aj toto množstvo spôsobuje nepohodu a zároveň nepríjemnosti, u iných, takých, u ktorých sa tvorí podstatne viac plynov, než je bežné, môže každopádne pomôcť kúra na očistu čriev, čím sa rovnováha jeho črevnej flóry môže znormalizovať.            

Nepríjemný zápach týchto plynov spôsobujú ich sírovodíkové a iné zložky. V pozadí tvorby črevných plynov s mimoriadne štipľavým zápachom sa môžu skrývať poruchy trávenia a vstrebávania. Príčinou tohto prejavu môže byť napríklad citlivosť na múku, alebo aj neustály stres, nakoľko býva sprevádzaný neuvedomelým prehltávaním väčšieho množstva vzduchu, čím sa narušuje črevná flóra, jedným z vážnych dôsledkov čoho je rozmnoženie cudzopasných húb, ako je candida.                 

Najčastejšou príčinou vznik črevných plynov je nepožutá strava, ako aj konzumácia veľkého množstva rafinovaných potravín, ako sú rafinovaný cukor, biela múka, nedostatoční prijímanie tekutín, nedostatok pravidelného pohybu, ako aj nervozita, napätie a úzkostné stavy. Do tráviaceho procesu sa zapája aj nervová sústava a aj mozog, procesy, ktoré medzi nimi prebiehajú, určujú procesy prebiehajúce v črevách.            

Čo môže byť v pozadí nadúvania?          

Mnohých to možno prekvapí, ale niektoré druhy zeleniny môžu spôsobiť citlivosť organizmu, môžu to byť napríklad brokolica, ružičkový kel, kapusta, karfiol, cibuľa a fazuľa, nakoľko tieto druhy zeleniny obsahujú zložité uhľohydráty a často dôjde iba k ich čiastočnému stráveniu v žalúdku a v tenkom čreve. Neškodné baktérie, ktoré sa nachádzajú v hrubom čreve, ich rozložia, čo je sprevádzané tvorbami plynov. V prípade citlivosti na laktózu môže tvorbu plynov spôsobiť aj konzumácia mlieka a mliečnych výrobkov, čo je zapríčinené tým, že v črevách sa nenachádza enzým na rozloženie mliečneho cukru.           

Ak máte pocit, že tieto uvedené problémy sa u Vás vyskytujú trvalejšie, potom každopádne by ste mali vykonať očistu čreva, hoci v dnešnom civilizovanom svete by občasná očista čreva mala mat svoju úlohu v živote každého z nás.  očistu čriev   

Detoxikačná kúra Clean Inside podporuje trávenie, pričom pôsobí aj očisťujúco na črevá, takže pomáha zbavovať sa aj nahromadených toxických a odpadových látok, upokojuje tráviaci systém a zmierňuje aj nadúvanie.       

Vyslovene sa odporúča vyhýbať sa sýteným nápojom. Dôkladným požuvaním jedál sa dá predchádzať tomu, aby sa veľké kusy stravy dostávali do hrubého čreva, čo potom vyvoláva produkciu plynov. Prieskumami bolo preukázané, že zvýšená produkcia plynov v pokročilejšom veku nesúvisí so starnutím organizmu, takže častý únik plynov vo vyššom veku môže byť spôsobený veľmi vážnymi poruchami trávenia. Starajte sa o svoje zdravie, veď ako vieme, problémy s črevami môžu mať hoci aj smrteľné následky. Dva razy do roka je každopádne vhodné vykonať kúru na očistu čreva, čím sa môže predísť aj nadúvaniu. Počas kúry nie je potrebné rátať so žiadnymi vedľajšími účinkami, nie je ani bolestivá.              

V prípade nadúvania vykonajme detoxikáciu tela    

Produkty Clean Inside poskytujú veľmi dobrú pomoc pri vykonávaní dokonalej detoxikácii. Svoju úlohu plnia šetrným spôsobom, ani nezbadáte, že sa Váš organizmus zbavuje škodlivých odpadových a toxických látok. Je dôležité vedieť, že ak občas nedetoxikujeme svoj organizmus, potom sa príznaky môžu prejavovať vo zvýšenej miere, čo si potom neskôr môže vyžadovať bolestivý výplach čriev, alebo operačný zákrok. Vyhnite sa tomu. Detoxikujte!                  

 

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu