head

Majorán: jediná korenina na bolesť hlavy, alkalizáciu, nadúvanie

Majorán: jediná korenina na bolesť hlavy, alkalizáciu, nadúvanie
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Nadúvanie

Majorán nielen príjemne dochutí Vaše jedlá, ale je zaujímavý aj ako liečivá rastlina!

Podporuje trávenie

Ak ku svojim jedlám pridáte trocha majoránu, šanca na nadúvanie  bude menšia, pretože táto korenina účinne prispieva k náprave trávenia. Môžete si z neho uvariť aj čaj, ktorý pomôže odstrániť bolesť brucha a kŕčovité nadúvanie.

Proti bolestiam kĺbov, na alkalizáciu

Pretože majorán má účinky prirodzeného alkalizátora, môže tým prispieť k zmierneniu problémov s kĺbmi. Pomáha udržiavať prirodzenú acido – bázickú rovnováhu organizmu, preto ho konzumujte aj počas alkalizujúcej kúry. Pri bolestiach svalov ho môžete tiež účinne použiť, ak pomiešate 7 – 8 kvapiek esenciálneho oleja z majoránu s 3 polievkovými lyžicami olivového oleja a natriete ním bolestivé miesto.

Zmierňuje bolesť hlavy

Majorán vie účinne zabojovať proti bolestiam hlavy, spôsobeným stresujúcim životným štýlom a ustavičným napätím, migréne. Ak Vás po náročnom dni rozbolí hlava, podľa možnosti nesiahnite hneď po liekoch, ale vyskúšajte čaj z majoránu, ale môžete použiť aj olej namiešaný proti bolestiam kĺbov: natrite olej na spánky, aby sa zmiernili Vaše bolesti!

Dezinfikuje

Pretože majorán disponuje aj antivirálnymi a antibakteriánymi účinkami, pri prechladnutí a bolesti hrdla pite čaj z majoránu! Ale môžete si ho zavolať na pomoc aj vtedy, ak Vás trápi hnačka  z dôvodu otravy jedlom, pretože účinne dezinfikuje črevný systém.

Proti lupinám

Ak je pokožka Vašej hlavy náchylná na vznik lupín, vyskúšajte scedený odvar z majoránu. Pri umývaní vlasov si vlasy opláchnite čajom z majoránu, a nielen lupiny, ale aj svrbenie rýchlejšie pominie.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu