head

Kukurica, zdroj vitamínov pre detoxikáciu

Nielen kukurica, ale aj jej “vlasy” sú hodnotné
Nielen kukurica, ale aj jej “vlasy” sú hodnotné
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Liečivé bylinky

Uveríte, keď povieme, že kukurica pomáha pri detoxikácii? Pritom sa vďaka svojim liečivým účinkom môže zaradiť medzi liečivé rastliny. Takto ju môžeme konzumovať nielen pre jej lahodnú chuť, ale aj pre jej prospešné účinky na náš organizmus. Ukážeme vám, ako podporuje kukurica zdravie a čo všetko dokáže.

Kukurica má široké možnosti použitia. Okrem toho, že je to chutná letná lahôdka, disponuje kukurica aj mnohými prospešnými vlastnosťami.

Zdroj vitamínov        

Kukurica je bohatá na  vitamíny A, B a vitamín C, a tiež obsahuje aj vitamín E. Tieto vitamíny sú všetky nevyhnutné pre správne fungovanie nášho organizmu. Okrem toho táto chutná zelenina obsahuje aj fosfor, draslík, vápnik, kyselinu listovú a horčík.

Pre zdravie vaječníkov

Ochuťte svoj šalát niekoľkými kvapkami oleja lisovaného z kukurice, používajte ho aj pri varení, pretože kukuričný olej môže byť veľmi dobrým priateľom žien! Priaznivo pôsobí na rôzne gynekologické problémy a podporuje aj vstrebávanie cýst.

Na detoxikáciu

Nielen kukurica, ale aj jej „vlasy“ sú hodnotné: sú výborným diuretikom, prečisťujú obličky a podporujú vylučovanie nahromadených toxických látok, preto sú účinné aj pri vykonaní detoxikačného programu. Pri infekciách močových ciest a problémoch s prostatou, môže ich konzumácia prispieť k rýchlejšiemu uzdraveniu.

Proti depresii

Vzhľadom na to, že kukurica je mimoriadne bohatá na vitamín B1, môže priaznivo vplývať aj na náš duševný: vitamín B1 sa totiž považuje za vitamín šťastia. Depresiu, každodenné napätie a stresové situácie zvládneme ľahšie, pokiaľ sa kukurica ako liek stane pravidelnou súčasťou nášho jedálneho lístka.

Na liečbu rán

Pir uštipnutí hmyzom, na malé poranenia a odreniny používajme krém z kukuričnej múky, čím urýchlime hojenie opuchov a poranení.

Na zvýšenie koncentrácie

Pokiaľ máme pocit, že potrebujeme pomoc, čo sa týka koncentrácie, kukurica môže pomôcť aj v tomto prípade: jej pravidelná konzumácia môže prispieť k rozvíjaniu pamäti a zvýšeniu schopnosti koncentrácie.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu