head

Úloha hrubého čreva

Úloha hrubého čreva
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Hrubé črevo

Hrubé črevo je jednou z častí tráviaceho traktu, je jeho posledným úsekom. Na tomto mieste už neprebieha trávenie, ale tu sa z obsahu čriev vstrebáva voda, respektíve rôzne minerálne soli, vitamíny. 70 percent nášho imunitného systému sa nachádza v hrubom čreve. Úlohou nášho organizmu je v tomto úseku oddeliť užitočné látky od toxických, respektíve uskladniť natráveniny prichádzajúce z tenkého čreva, potom nasleduje ich zahustenie a posunutie smerom ku konečníku. Pri narušení tohto procesu je pravdepodobné, že dôjde k zápche alebo hnačke.             

Choroby spôsobené hrubým črevom

 

Choroby spôsobené hrubým črevom sú veľmi časté, medzi tie najčastejšie patria:         

-       zápal hrubého čreva

-     polypy hrubého čreva

-     rakovina hrubého čreva.

Zmena vyprázdňovacích návykov je varovným signálom, ktorým nás upozorňuje náš organizmus na existujúce problémy. Ak nás trápia neodôvodniteľné hnačky, alebo zápchy, nadúvanie brucha, krvavá stolica, alebo aj chudokrvnosť, ihneď treba niečo proti tomu podniknúť, kým z malého problému nevznikne väčší. Problémy väčšinou vychádzajú z narušenia rovnovážneho stavu hrubého čreva. V prípade chorôb hrubého čreva sa odporúča vykonať kolonoskopické vyšetrenie, v priebehu ktorého sa hneď dá preukázať, v akom štádiu choroby sa pacient nachádza. Žiaľ, tento postup má aj svoje nepríjemné, a v niektorých prípadoch aj bolestivé stránky. V záujme toho, aby sme sa tomu všetkému vyhli, bolo by veľmi dôležité pre každého vykonávanie pravidelnej detoxikácie, pri ktorej sa aj črevný systém očistí, a z nášho organizmu sa odstránia toxické a odpadové látky, ktoré s tam za roky usadili.              

Očista čreva v záujme predchádzania problémom s hrubým črevom  

Medzi „ľudové choroby“ dnešných čias môžeme zaradiť problémy tráviacej sústavy. Veď neprirodzený spôsob stravovania, jedlá s množstvom umelých prídavných látok, ako aj životný štýl plný stresov, to všetko vo veľkej miere prispieva ku vzniku problémov s tráviacou sústavou a tým aj ku vzniku ochorení súvisiacich s hrubým črevom. Vo vedomí všetkých týchto stresujúcich faktov môžeme pomocou malých zmien urobiť veľa na zmiernenie týchto nežiaducich účinkov. Detoxikačný proces zároveň pomáha aj pri očiste črevného traktu. Zlepší sa naša celková dispozícia, budeme mať viac životnej energie, pričom pomocou detoxikačnej kúry môžeme riešiť aj naše aktuálne problémy, v neposlednom rade môžeme predchádzať aj problémom, ktoré by mohli viesť hoci aj k smrteľným ochoreniam. Program Clean Inside na očistu čreva bol vyvinutý za účelom riešenia problémov dnešnej doby. Vďaka jej prirodzeným komponentom pomáha odstraňovať toxické a odpadové látky usadené na stenách čriev.          

Prečo máme pouvažovať nad očistou čreva?  

Prípady poruchy funkcie hrubého čreva sa môžu odstrániť aj v domácom prostredí, ak nám záleží na našom zdraví, mali by sme dbať aj na našu vnútornú čistotu. Ak si včas uvedomíme dôležitosť čistoty nášho vnútra, môžeme predísť veľmi vážnym ochoreniam. Proces očisty čreva je veľmi jednoduchý, bezbolestný, na rozdiel od kolonoskopického vyšetrenia, respektíve nemá žiadne nepríjemné sprievodné prejavy. Pravidelnou očistou čreva podporujeme správne fungovanie hrubého čreva. Program na očistu čreva Clean Inside nám poskytuje skvelú pomoc pri riešení problémov tráviaceho traktu. Netrápte sa zbytočne kvôli nepríjemným prejavom nadúvania, kŕčov v bruchu, zápchy, problémom so stolicou, prípadne s tvorbou nadmerného množstva črevných plynov. Tomu všetkému sa môžete vyhnúť, ak vykonáte kúru na očistu čreva. Prečítajte si niečo o našich produktoch. Máme svojich šťastných a spokojných klientov po celej Európe.        

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu