head

Stará zaužívaná metóda, dobrá metóda?

Stará zaužívaná metóda, dobrá metóda?
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Detoxikačný program

Neexistuje človek, ktorý by aspoň raz za život nepocítil nejaké tráviace problémy. V týchto prípadoch sa mnohí uchyľujú k zaužívaným metódam, pritom tie sa nestanú účinnými len preto, že ich používali už naše staré mami!

 

 

  • Bohatí Rimania si po výdatných pohosteniach pomáhali tak, že si pávím perím stimulovali čapík na jazyku a hrdlo dovtedy, kým nezvracali. Tento spôsob je ozaj účinný pri pokazenom žalúdku alebo pri eliminácii obezity, jeho dlhodobá aplikácia sa však neodporúča: z jednej strany v dnešnej dobe už nie je také ľahké zohnať pávie perie, ale dôležitejšie je, že systematická iritácia poškodzuje príslušné tkanivo a to sa stane následne náchylné na infekcie.
  • Pre lepšie trávenie mnohí pijú počas jedla s obľubou víno. A robia dobre, nakoľko víno je v malom množstve zdravé. K tomu však, aby bolo víno efektívne na trávenie, musíme z neho vypiť niekoľko litrov!
  • A ako je to s liečivými čajmi? Je faktom, že existuje mnoho čajov na podporu trávenia a metabolizmu. Tieto môžeme kľudne používať, je však dobré vedieť, že ak liečivé bylinky neuskladníme vhodným spôsobom, časom strácajú mnoho zo svojich liečivých účinkov. Môžeme zažiť menej sklamania ak budeme používať kvalitné potravinové doplnky, ktoré sú menej citlivé na vonkajšie vplyvy.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu