head

6 hlasov za hrušku

6 hlasov za hrušku
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Detoxikácia

Sladká, šťavnatá a skutočný liek. Pokojne jedzte toľko hrušiek, koľko len viete: popri tom, že očisťuje je pre náš organizmus ozajstným zázrakom. Toto ovocie pre nízky obsah kalórií ale vysokú výživnosť, považoval už aj Homér za pokrm bohov. Pozrime sa prečo sú také výnimočné a v čom nám môžu prospieť!

Na detoxikáciu a očistu

Ak by ste si chceli obrniť imunitu a pripraviť organizmus na chladnejšie mesiace, vyberte si hrušku. Popri vysokom obsahu vitamínov a minerálnych látok je jedným z najlepšie detoxikujúcich ovocí. Má vysoký obsah vlákniny, preto doslova premyje organizmus a zbaví črevá nežiaducich nánosov.

Na odkyslenie a čistenie krvi

Výnimočnosť hrušky spočíva v jej schopnosti neutralizovať kyseliny a čistiť krv. Vďaka jej alkalizujúcim vlastnostiam je vynikajúcim pomocníkom pri liečení reumy, dny, žlčníkových chorôb či vápenatenia ciev:  vplyvom alkalizujúcich vlastností upravuje hladinu kyseliny močovej v organizme a rozpúšťa kryštáliky kyseliny. Pri 3-8 dňovej pravidelnej konzumácii zaručene pocítime jej priaznivé účinky. Dostatočný príjem tekutín je každom prípade potrebný!

Zápal žalúdka a čriev

Vďaka jej alkalizujúcim účinkom pozitívne pôsobí aj na zápaly: čerstvo lisovaná šťava z hrušky prináša zmiernenie pre zapálený žalúdka a lieči ho. Príznakmi zápalu čreva môžu byť zápcha, ale aj hnačka, ktoré spôsobujú najmä stres, alergia na mliečne výrobky ,múku alebo cukor. Konzumáciou hrušky môžeme úspešne bojovať proti príznakom zápalu čreva.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu