head

Takto detoxikujte pred Vianocami! – 3 tipy na účinnú detoxikáciu

Použiteľné tipy na predvianočnú detoxikáciu doma.
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Detoxikácia doma

Pripravme si na vianočné menu aj svoj tráviaci systém, aby boli naše sviatky bezproblémové, a hlavne bez tráviacich problémov! Vianoce sú o rodine, o spoločne trávených chvíľach, o príjemných, lahodných chutiach a o chutných nápojoch. Okrem toho, že sa na Vianoce naladíme po psychickej stránke, nezabudnime pri vianočných prípravách ani na svoj tráviaci systém: pripravme aj svoje črevá na vianočné hodovanie, aby posledné dni roka plynuli bez problémov!

Takto začnime svojdeň!

 

Ráno začnime pohárom vlažnej vody s citrónovou šťavou a rozlúčime sa so zápchou! Vlažná citrónová voda je jednou z najlepších foriem detoxikácie, je šetrná, prirodzene čistí črevá, už za krátky čas po jej vypití pocítime jej účinok! Vitamíny a minerálne látky, ktoré sa nachádzajú v citróne, pomôžu naše telo osviežiť, posilnia imunitný systém, pričom citrón osviežuje aj náš dych.

Pred sviatkami pomaranče!

Pomaranče patria k sviatočnej atmosfére, osviežujú, povzbudzujú a majú vplyv nielen na našu náladu, ale môžu priaznivo ovplyvniť aj naše trávenie. Vďaka ich vysokému obsahu vitamínu C podporujú náš imunitný systém, jeho vlákniny zase podporujú trávenie. Pre intenzívnu detoxikáciu pime čerstvo lisovanú pomarančovú šťavu, do ktorej vmiešajme prášok zo zeleného jačmeňa, alebo z pšeničnej trávy : zelený jačmeň a pšeničná tráva sú účinným detoxikantom a alkalizátorom, dokonca pomáhajú vylúčiť z nášho organizmu aj ťažké kovy.

Rozmyslime si, čo sa dostane na náš tanier!

Pri príprave obeda a večere sa vyhýbajme polotovarom a potravinám, ktoré obsahujú umelé prídavné látky a snažme sa o to, aby sa na náš tanier dostalo čo najviac čerstvej zeleniny zelenej farby: brokolica, špenát, šťaveľ, uhorky, rukola a cukety sú vynikajúcim antioxidantom a pomáhajú aj pri detoxikačných procesoch. Treba si dať pozor na to, aby si zelenia pri dusení zachovala svoju „chrumkavosť“ a väčšinu stopových prvkov. Najvyšší stupeň detoxikácie môžeme dosiahnuť pomocou  detoxikačnej kúry, v ktorej sa nachádzajú všetky vitamíny a minerálne látky potrebnépre náš organizmus. Mäso si vyberme chudé kuracie alebo morčacie, alebo morské ryby, ktoré vďaka vysokému obsahu omega-3 mastných kyselín prispievajú k ochrane nášho srdca. Je dôležité, aby sme si všímali signály svojho organizmu nielen počas detoxikácie, ale aj počas sviatkov a snažme sa, aby sme sa nikdy neprejedali: jedzme pomaly, aby náš mozog stihol vyslať signál o sýtosti!

Počas predvianočnej detoxikácie sa vyhýbajme aj alkoholu, a samozrejme, ak fajčíme, odložme bokom aj cigarety!

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu