head

Čistenie lymfatického systému nie je žiadnou vedou.

Čistenie lymfatického systému nie je žiadnou vedou.
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Detoxikácia doma

Podobne ako prečistenie črevného systému sa odporúča aj prečistenie lymfatického systému niekoľkokrát do roka. Jeho úlohou totiž je, aby preposielal škodlivé látky, usadeniny resp. odumreté bunky do čriev.

Môže sa však stať, že tieto látky sa usadia v lymfatických cestách, preto ich preposielateľská činnosť nemôže byť dôkladná, čo môže viesť k vzniku mnohých nepríjemných príznakov, hoci aj chorôb. Preto je dôležité, aby sme aspoň 2-3 krát do roka absolvovali očistu lymfatického systému.

 

Pozrime sa teda, čo treba urobiť!

 

Konzumujme čo najviac ovocia a zeleniny (podľa možnosti zelenej farby). Náš jedálniček by mal byť bohatý na esenciálne kyseliny, ktoré sa nachádzajú napr. v semienkach a sušenom ovocí. Počas čistenia lymfatického systému pime výhradne vodu, prípadne vodu dochutenú čerstvo odstredenou citrónovou šťavou. 

Nezabúdajme však ani na pravidelný pohyb, zo športov sa odporúča stretching a aerobik, prospešné však môže byť aj jednoduché poskakovanie (najlepšie na skákacej lopte). Efektívna je aj lymfatická masáž: pred sprchou si krúživými pohybmi premasírujme telo s kefou s prírodnými štetinami smerom od nôh k trupu a následne od zápästia k hrudníku. Ak chceme dosiahnuť výsledky ešte rýchlejšie, použime aj potravinové doplnky na očistenie lymfatického systému, dbajme však v každom prípade na to, aby sa jednalo o kontrolovaný produkt s prírodným zložením!

Kliknite sem a stiahnite si zadarmo program upozorňujúci na príjem tekutín, aby ste nezabúdali na príjem tekutín ani pri práci na počítači! (Program je kompatibilný so systémami Windows XP, Vista a Windows 7, 8)
 

 

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu