head

Prečo je lepšie toto moderné riešenie

 Prečo je lepšie toto moderné riešenie
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Detoxikácia doma

Už vieme, že enzýmy musíme nahrádzať, otázkou už len zostáva, či je lepšie ak: si vyberie čerstvú zeleninu a ovocie, alebo radšej uprednostníme potravinové doplnky. Obe možnosti majú svoje pozitíva, oplatí sa však vedieť, že prírodné, kvalitné potravinové doplnky obsahujú široké spektrum enzýmov v koncentrovanej podobe.

Pre zabezpečenie trávenia produkuje náš organizmus súbežne viacero druhov enzýmov. Môže sa však stať, že nám úroveň enzýmov zrazu drasticky klesne.

Príčiny môžu byť:

  • Prejedanie

  • Potravinová intolerancia, alergia

  • Vírusové ochorenie/zápal

 

V týchto prípadoch je až nevyhnutné zabezpečiť dodatočný prísun enzýmov do organizmu. Aj keď sú zelenina a ovocie bohaté na enzýmy potrebné pre človeka, ani tieto nie sú stopercentné. Môže sa totiž stať, že budeme zrazu potrebovať väčšie množstvo rozličných enzýmov, avšak nebudeme schopný zjesť toľko surového ovocia a zeleniny, ktoré je schopné ich nedostatok doplniť. V takýchto prípadoch zohrávajú dôležitú úlohu kvalitné potravinové doplnky, nakoľko sú schopné prirodzeným spôsobom nahrádzať najdôležitejšie enzýmy – a to tak, že nezaťažujú náš tráviaci systém, nezapríčiňujú nadúvanie, plynatosť ani bolesti brucha.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu