head

Keď môže pomôcť iba alkalizácia

Alkalizácia: kedy je to potrebné, ako to robíme?
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Detoxikácia doma

Možno by sme si nemysleli, ale narušená acidobázická rovnováha môže spôsobiť nielen bolesti kĺbov a tráviace ťažkosti, ale môže tiež spôsobiť časté bolesti hlavy, migrénu a koncentračné poruchy i svalové kŕče. Tento proces však nenastane z jedného dňa na druhý, ale iba vtedy, ak sa nemôžeme zbaviť nadmernej kyslosti počas dlhého časového obdobia. Ak symptómy nebereme vážne a nepodrobíme sa dôkladnej alklalizácii, má to množstvo negatívnych účinkov na náš organizmus.

Pri absencii alkalizácie náš organizmus siaha na vlastné rezervy. V tomto prípade spotrebúva draslík, vápnik, sodík a horčík za cielom neutralizácie kyselín a potom sa začínajú prejavovať príznaky okysleného organizmu.

Nepríjemné príznaky

Prekyslený organizmus môže mať množstvo príznakov, ktoré môžu strpčovať náš každodenný život. Takým sú napríklad únava, bolesť hlavy, celulitída, ťažkosti žalúdka a čriev, slabý imunitný systém, bolesť kĺbov a okrem toho tiež častý výskyt ochorení Candida. Ale nielen únava a ustavičná ospalosť, ale aj problémy so spánkom môžu tiež naznačovať, že je čas na alkalizáciu. Na narušenú acidobázickú rovnováhu môže dokonca upriamiť pozornosť aj skutočnosť, že napriek všetkým našim snahám sa ťažko sústredíme a sme napätí, frustrovaní aj vtedy, ak nemáme na to žiadny konkrétny dôvod. Okrem týchto príznakov môže byť bolestivým signálom aj to, ak sa uprostred noci prebúdzame na mučivé svalové kŕče v nohách. V tomto prípade je dôležitá nielen náhrada horčíka a vitamínov, ale aj prechod na alkalickú stravu.

Vhodná strava

Význam alkalizácie môžu niektorí spochybniť, hoci stále viac a viac ľudí má sťažnosti kôli narušeniu acidobázickej rovnováhy. Avšak acidifikácia môže byť zastavená alebo dokonca obrátená, ale v záujme toho musíme vážne zmeniť naše stravovacie návyky. Alkalilizácia začína zostavením správnej stravy, čo pozostáva hlavne z čerstvej zeleniny a ovocia, orechov, hľúz a strukovín. Medzi najefektívnejšie alkalické zložky patria paradajky, kapusta, mrkva, karfiol, špargľa, cvikla, ďalej brokolica, ružičkový kel, uhorky, cibuľa, paprika, druhy tekvíc, špenát a cuketa. Tieto by sme mali predovšetkým konzumovať surové, varené jedlá menej soliť a ignorovať cukor. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia skvelo alkalizuje aj citrón, lime a grapefruit. Vyraďme okysľujúci alkohol, kávu, sýtené nápoje, kompóty a džemy, kyslé prílohy a pokiaľ je to možné, potraviny obsahujúce prísady. Spotrebujme veľa tekutín, najmä čerstvej zeleniny a ovocných štiav, bylinných čajov a minerálnej vody bez obsahu uhličitanu.

Čo sa očakáva po alkalizácii?

Po alkalizácii sa naša koža stáva zdravšou, sviežejšou, zaniknú tráviace poruchy, nadúvanie a zápcha, hnačka, vypadávanie vlasov, zápal kože a problémi s nechtami. Promocou alkalizujúcich potravín môžeme detoxikovať naše telo, obnoví sa naša črevná flóra, môžeme sa zbaviť nadbytočných kíl, máme viacej energie a môžete sa zbaviť infekcie Candida albicans. Základným pravidlom alkalizácie je, že najmenej 70 až 80 percent potravín spotrebovaných v priebehu kúry má mať alkalizujúci účinok, zatiaľ čo zvyšných 20 až 30 percent je ajceptované ako príjem okysľujúcich potravín.

Zdroj:

https://www.healthgrades.com/conditions/acidosis

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu