head

Účinok očistnej kúry | Ako nám pomôže vykonanie očistnej kúry?

Ako sa prejaví účinok očistnej kúry?
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Detoxikácia doma

Význam očistnej kúry mnohí spochybňujú. Stránia sa jej a stotožňujú ju s použitím klystíru, alebo preháňadiel. Avšak existuje aj šetrný spôsob ako ju vykonať, a účinok očistnej kúry sa dokonca prejaví v krátkom čase.

V našom organizme sa postupom času nahromadia jedovaté látky a škodlivé mikroorganizmy, ktoré oslabujú náš imunitný systém. V takomto prípade spraví výbornú službu očistná kúra, ktorá predstavuje účinnú a zároveň šetrnú pomoc.

Najúčinnejšia detoxikácia

Účinok očistnej kúry má všestranný efekt. Môžeme sa ňou zbaviť takých problémov, ako je nadváha, aknózna pleť, neustály pocit únavy, časté nadúvanie, chronická hnačka a zápcha. Jej vykonanie nie je zložité, dnes máme už k dispozícii širokú škálu doplnkov stravy, ich účinok môžeme zvýšiť aj zmenou životného štýlu. Správne vykonaná detoxikácia organizmu  a očista čriev podporuje úbytok hmotnosti, obnovením správneho metabolizmu a črevnej flóry dochádza aj k lepšiemu zúžitkovaniu živín. Účinok očistnej kúry však týmto zďaleka nekončí.

Očistná kúra proti chorobám

Nahromadené toxíny vo veľkej miere zvyšujú riziko vzniku rakoviny hrubého čreva a konečníka. Vykonaním očistnej kúry sa týmto chorobám môžeme vyhnúť s väčšou pravdepodobnosťou. Vplyvom očistnej kúry sa obnoví aj rovnováha črevnej flóry, ktorá priamo ovplyvňuje stav imunitného systému. Vďaka tomu bude náš organizmus odolnejší voči chorobám a infekciám. Očistná kúra je efektívna aj v boji proti črevným parazitom, nevítaní cudzopasníci môžu totiž spôsobiť chronický nedostatok vitamínov. Očistná kúra má pozitívny vplyv aj na pečeň a krv. Očista pečene napomáha obnoviť jej pôvodnú detoxikačnú funkciu, čím vplýva aj na zlepšenie celkovej pohody. Dôsledkom prečistenia krvi sa eliminujú problémy s kožou, zmiernia sa alergické príznaky, a prečistenie krvi môže pomôcť aj v prípade zápalu kĺbov.

Príznaky vyskytujúce sa počas očistnej kúry

V priebehu odstraňovania toxických látok z tela sa môžeme cítiť ospalí, uzimení, malátni, či fyzicky slabší.  Môže sa vyskytnúť bolesť hlavy, podráždenosť a dočasné zhoršenie kožných problémov. Počas očistnej kúry občas môže dôjsť k nevoľnosti, zvýšenému poteniu, častým príznakom je nepríjemný dych. Skúsme preto v tomto období viac oddychovať, vrstviť oblečenie a zvýšiť príjem tekutín. Najlepšia je filtrovaná voda, alebo bylinné čaje.

Aký doplnok výživy zvoliť pre vykonanie očistnej kúry?

Očistnú kúru sa odporúča vykonať tri-štyrikrát ročne. V súčasnosti existuje nespočetne mnoho účinných doplnkov výživy pre detoxikáciu organizmu a očistu čriev, vyberme si len také, ktoré sú zložené výlučne z prírodných zložiek! Nemusíme bezpodmienečne začať intenzívnou očistnou kúrou, na začiatku stačí, ak si zvolíme jednoduchšiu a kratšiu kúru.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu