head

3 liečivé rastliny pre krásnu pleť – Sú výborné aj na detoxikáciu

Liečivé rastliny pre krásnu pleť a na detoxikáciu | Traja mušketieri
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Byliny

Tieto rastliny sú stále po ruke, stoja len pár centov, ale ich účinky sú predsa na nezaplatenie. Tu sú 3 liečivé rastliny na detoxikáciu, skrášlenie pleti, proti vyrážkam, kruhom pod očami a na slnkom spálenú pokožku!

Dobré počasie je konečne tu a ľahké šaty odkrývajú stále väčšiu plochu pleti. K tomu, aby bola naša pleť krásna a svieža, nemusíme míňať peniaze na nehorázne drahé kozmetické prípravky: pre krásnu pokožku siahnime po pokladoch prírody, ale nezabudnime aj na vnútornú očistu nášho organizmu! Udržujme si čistý črevný systém, detoxikujme pravidelne a poobzerajme sa v prírodnom salóne krásy!

Aloe Vera

Aloe vera je skutočným pokladom, dokonale skrášľuje pokožku, je detoxikačnou liečivou rastlinou a je právom populárnou na celom svete. Nielenže vynikajúco posilňuje imunitný systém a podporuje trávenie, ale ju aj mimoriadne účinne regeneruje a hydratuje. Aloe vera navráti pružnosť pleti a pomáha ju urobiť hebkou a vláčnou. Vďaka vysokému obsahu vitamínov a minerálnych látok posilňuje a chráni pokožku pred poškodením. Priaznivo vplýva aj na rast vlasov a nechtov. Pomocou Aloe vera môžeme oddialiť aj stopy plynutia času, a vďaka chladivému účinku ňou môžeme zmierniť aj nepríjemné príznaky po spálení pokožky slnkom.

Kamilky

Kamilky s príjemnou vôňou výborne upokojujú, znižujú zápal a podporujú olupovanie pokožky, preto môžu byť účinným pomocníkom pri ošetrovaní pleti s vyrážkami a aj pri liečbe rán. Krémy s obsahom výťažku z kamiliek pomáhajú pri liečbe pokožky s ekzémom, ale veľmi dobre pôsobia aj na problematickú pokožku. Táto detoxikačná liečivá rastlina pre skrášlenie pokožky prospieva nielen pleti, ale aj blond vlasom, pretože pramienkom dodá krásny lesk. Popri vonkajšom použití sa konzumácia kamiliek odporúča vo forme čaju aj počas detoxikácie, nakoľko pre krásnu pleť sú dôležité a potrebné aj vnútorné očistné procesy, v čom nám môžu pomôcť kamilky.

Zelený čaj

Zelený čaj je vďaka vysokému obsahu antioxidantov veľmi obľúbenou liečivou rastlinou na skrášlenie pleti a detoxikáciu. Či už na vonkajšie použitie na skrášľujúce účely, alebo na vnútorné použitie počas detoxikácie, jeho účinky sú nedoceniteľné. Pomôcť nám môže hlavne pri zmiernení vrások, ktoré sa vytvárajú vekom a škodlivým vplyvom prostredia, ale kvôli jeho schopnosti znižovať zápal, môže byť výborným riešením aj proti začervenaniu pokožky. Vďaka detoxikačným účinkom ho pime pravidelne, aby náš organizmus oslobodil od nahromadených toxických látok, ktoré sú veľmi často na príčine vzniku vyrážok. V lete si pretierajme tvár chladným odvarom zo zeleného čaju a osvieženie je zaručené!

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu